PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=497247}

Gainsbourg

Gainsbourg (Vie héroïque)
7,5 3 921
ocen
7,5 10 1 3921
Gainsbourg
powrót do forum filmu Gainsbourg

Niesamowite podobieństwo aktorów do postaci, które grali. Aktor grający Gainsburga niesamowity!! Nie dość, że strasznie podobny fizycznie, to i jeszcze gesty, mimika, sposób w jaki pali papierosy.. no genialny!! Jak zobaczyłam filmową Brigitte Bardot, to niemalże oniemiałam. Zaczęłam się zastanawiać, jak to możliwe. Zresztą Jane też podobna. Bardzo lubię, jak twórcy filmu biograficznego starają się obsadzić w nim aktorów rzeczywiście podobnych do postaci, które odtwarzają. Warto zwrócić też uwagę na charakteryzację Gainsburga na przestrzeni czasu. Nienachalna i realistyczna bardzo.
Klimatyczny, świetny film. Polecam wszystkim ;)

ocenił(a) film na 7
ja_rudka

zgadza się, Eric E.... wygląda, bo chyba charakteryzacja nie zdziała az tak wiele, jak brat blizniak Serge'a Gainsburga, podobny jak dwie krople wody. A i klimatyczny, nastrojowy, wszystko dzięki płynnym zmianom piosenek.

ocenił(a) film na 7
ank_fw

Popieram!

ja_rudka

nie widziałam jeszcze tego filmu i w pierwszej chwili myślałam, że te zdjęcia są jakimiś archiwalnymi! rzeczywiście niesamowite podobieństwo :) i Brigitte też... koniecznie muszę zobaczyć film!

ocenił(a) film na 8
ja_rudka

zgadzam się :) pierwotnie w męskiej roli miał zagrać Almaric (jego dziadkowie również pochodzą z Polski, bodajże z tej samej wioski, w której żył Polański:) no ale reżyser wybrał jednak Elmosnino, który to jak widać jest bardzo bardzo zblizony nie tylko fizycznie ale i charakterologicznie :) pozostali bohaterowie również (podobnie jak w filmie "Control" = podobieństwo aktorów do postaci rzeczywistych) a Serge cóż...legenda :) pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones