PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31478}

Gang Olsena wpada w szał

Olsen-banden ser rødt
7,1 2 920
ocen
7,1 10 1 2920
Gang Olsena wpada w szał
powrót do forum filmu Gang Olsena wpada w szał

Kapitalne!

ocenił(a) film na 8

Przebijanie się przez koleje ściany podczas koncertu w takt muzyki klasycznej jest genialne...

Rob_Rock

Tak,świetnie to wygląda i brzmi.Rewelacja :)

ocenił(a) film na 7
Rob_Rock

To było MISTRZOWSKIE WYKONANIE jeśli chodzi o włam :)

Rob_Rock

Zwłaszcza ta ekstaza dyrygenta i zadowolenie muzyków :)

ocenił(a) film na 5
Rob_Rock

Jeśli ktoś szukał to ta kompozycja to "Uwertura" do "Elverhoj" Friedricha Kuhlau'a, od 3:00:
http://www.youtube.com/watch?v=6UNh6LlBOHk

ocenił(a) film na 8
_Andrzej_

Dzięki. Właśnie wczoraj przypomniałem sobie ten film.

Ogląda się mi się go o tyle niezwykle, że właśnie niedawno wróciłem z Kopenhagi, w której odwiedziłem kilka "filmowych" miejsc. Właśnie w tych miejscach kręcono tą serię :))

_Andrzej_

Podczas gdy [Friedrich] Kuhlau uznawany jest za pomniejszego kompozytora, w Danii uwertura do opery Elverhøj ("Elfowe Wzgórza") cieszy się szczególną popularnością z uwagi na użycie w niej hymnu królewskiego "Kong Christian stod ved højen mast". W roku 1976 uwertura ta stała się ważnym elementem akcji popularnej komedii filmowej Gang Olsena wpada w szał (Olsen-banden ser rødt), z serii Gang Olsena. [źródło: Wiki] To dlatego do wysłuchania końcowego fragmentu wszystkie osoby w teatrze wstają.

ocenił(a) film na 9
Rob_Rock

http://www.youtube.com/watch?v=No9XDoEG9-M cała scena na youtube.

Rob_Rock

Dlatego to był był ulubiony odcinek :)

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Mój też :)) Można powiedzieć, że ten odcinek przez cały czas trzyma bardzo wysoki poziom. Zwłaszcza rewelacyjny motyw z Operą i nie mniej śmieszny z Ivone jako kuratorka Egona, który biedny na koniec nie może tego znieść i... wraca do więzienia :))

Rob_Rock

To chyba najlepszy skok gangu. Skok skoków klawy jak cholera!

ocenił(a) film na 8
Rob_Rock

Kurczę, chciałem o tym napisać, a tu widzę, cały pełny temat :)

Jeden z najlepszych "włamów" w historii kina. Po prostu klasyk.
(Za to podwyższam ocenę o punkt)

Rob_Rock

Nie da się zaprzeczyć. Tak w ogóle to humor w Olsenach zazwyczaj jest jakby letni. Ogląda się niby te filmy jeden za drugim, ale za każdym razem pozostaje lekki niedosyt. Czasami widz się uśmiechnie, ale rzadko tak od ucha do ucha. Wszelako sekwencja przebijania się przez kolejne ściany z partyturą w ręku - istne małe ARCYDZIEŁKO!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones