PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5779}

Gangster

Hoodlum
6,8 2 736
ocen
6,8 10 1 2736
Gangster
powrót do forum filmu Gangster

Fabuła jest schematyczna - raz ten, raz tamten. Jednak film jakimś cudem wciąga, a niektóre sceny mogłyby przejść do klasyki (wysadzenie browaru - przywiezienie drożdży i ładunków wybuchowych - aż przypomniała mi się gra 'Mafia' :)), obsada też słaba nie jest.
Najgorsze są w tym filmie trzy rzeczy:
1. Fatalna scenografia - sterylnie czyste miasta, kilka samochodów i ludzi w przebraniach, wąskie ujęcia kamer (i tak widać w tle współczesne sygnalizacje świetlne :)), bardzo mało szczegółów - mało klimatu. Dodam tu strzelaninę na ubogiej głównej ulicy NY, zero dynamiki, ludzi naokoło etc. A ten klub to wygląda na tandetną dekorację z broadwayowskiego musicalu.
2. Okropna muzyka - w kółko rzępolenie fortepianu albo klarnetu, zero jakiegokolwiek polotu, budowania napięcia... W kółko ten nachalny i mdławy sentymentalizm.
3. Ten amerykański, podniosły styl filmu, podział bohaterów na szlachetnych i plugawych, Bumpy jako wspaniały przywódca Afroamerykanów... w rzeczywistości bandzior jak każdy inny.

W sumie można obejrzeć, ale nie nastawiajcie się na 'Ojca Chrzestnego'. Takie lekkie cygaro pomiędzy seansami 'Once upon a Time in America' a 'Nietykalnymi'.

ocenił(a) film na 3
Bruce_Lee

"Ten amerykański, podniosły styl filmu, podział bohaterów na szlachetnych i plugawych, Bumpy jako wspaniały przywódca Afroamerykanów... w rzeczywistości bandzior jak każdy inny." - dokładnie! To mnie w tym filmie najbardziej denerwowało. Sami wysadzili browar zabijając masę ludzi a potem następna scena jak tą laskę czarną w sklepie Roth zabił, która miała pokazywać jacy to biali straszni i nieludzcy. Nie to co wspaniali czarni. W ogole dla mnie scena z napadem na browar. Jedzie główny gangster jako kierowca a ochroniarze nawet tego nie zauważają. Haha no rozśmieszyło mnie to. Momentami też taki familijny - Fishbourne kradnie ciężarówkę i oddaje zawartość mieszkańcom swojej dzielni. Ahh! Wzruszeniom nie było końca... ;) Podobała mi się za to na pewno rola Rotha. Naprawdę świetnie zagrał takiego czuba no i miał sporo dobrych tekstów z Rooseveltem na czele :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones