PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=488219}
6,7 25
ocen
6,7 10 1 25

Garapa
powrót do forum filmu Garapa

7/10

ocenił(a) film na 8

Akurat byłem świeżo po przeczytaniu genialnej książki Caroliny de Jesus "Życie na śmietniku" (szczerze polecam!), więc spodziewałem się czegoś podobnego.
Niestety film trochę mnie zawiódł. Strasznie się dłuży. Tzn. widać biedę, beznadzieję i alkoholizm mężczyzn, ale... no jakies to wszystko takie... Z jednej strony kompletnie nagie dzieci w sytuacjach które moim zdaniem ocierają się o pedofilie, a z drugiej ani razu nie widzimy nagich rodziców (np. przy kąpieli, zmianie łachmanów itepe), dziwne.
Czarnobiałe zdjęcia miały chyba wzmóc realizm i surowość warunków życia, ale przez ten środek każdy z bohaterów wygląda tak samo, ani Biały ani Czarny.
Pomysł na film świetny (choć nieoryginalny) - 9
ale wykonanie ledwie na 5
Całość więc na 7.

Diallo

Witam. Mam pytanie - czy wiesz może, gdzie mógłbym zdobyć ten film, żeby go obejrzeć? Pozdrawiam.

ravy1967

Nie wiem czy coś Ci to pomoże kilka miechów później, ale film jest grany w ramach festiwalu Watch Docs. Np. dziś, tj 17 października we Wrocławiu. Przejrzyj stronę http://www.watchdocs.pl/ i jeśli jesteś gdzieś niedaleko miasta, w którym festiwal się jeszcze odbędzie to po prostu wybierz się tam. Wstęp wolny, nic tylko oglądać!

ocenił(a) film na 5
jackuuu

Wczoraj natomiast w ramach tego festiwalu wyświetlany był w Gdańsku.
Jak ktoś napisał pomysł rzeczywiście dobry. Jako dokument natomiast był to najprościej w świecie obraz mocno średni. Za długi! To samo co powiedziane zostało w 2 godziny mogłoby zamknąć się w godzinie. Przesłanie nie zmienia się z kolejnymi minutami trwania dokumentu, a autor nie wprowadza nic nowego powielając jedynie dokładnie te same obrazy, co przynosi raczej skutek odwrotny od zamierzonego - zamiast przeżywać (tak jak w pierwszych minutach filmu), widz z biegiem czasu zaczyna się znieczulać z powodu najzwyczajniejszej w świecie nudy.
Brakowało mi też bezpośredniego komentarza odautorskiego, ale to już kwestia gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones