PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266917}

Gdzie jest Fred?

Wo ist Fred?
7,0 6 247
ocen
7,0 10 1 6247
Gdzie jest Fred
powrót do forum filmu Gdzie jest Fred?
YOUR_FAVOURITE_UNCLE

Uważam że filmy niemieckie nie są złe kilka oglądałam i mi się podobały.Natomiast ten film jest poniżej zera oburzyło mnie to że naśmiewają się z niepełnosprawnych i ludzi i główny bohater ma na nazwisko Ciapałowski czy jakoś tam skojarzyło mi się z Polakiem skojarzyło bo lubia niemcy robic z nas żarty ale nie o to chodzi film jest beznadziejny szkoda czasu

ewelakropka

Dupczysz fleki. Film bardzo dobry a ty sie najzwyczajniej nie znasz!

ewelakropka

http://www.imdb.com/title/tt0487271/fullcredits#cast IMDb podaje nazwisko
http://www.filmportal.de/film/wo-ist-fred_9cc3cf2ea0f84262921673773313e7cb niemiecki portal nie, a niemiecka wiki tak
http://de.wikipedia.org/wiki/Wo_ist_Fred%3F
polskie tłumaczenia wymyślają dziwne nazwiska... A od dawna wiadomo, że polskie tłumaczenia są do kitu.

PS
w j. niemieckim der Krüppel to kaleka, stąd może to podobnie brzmiące nazwisko

ocenił(a) film na 8
ewelakropka

"Natomiast ten film jest poniżej zera oburzyło mnie to że naśmiewają się z niepełnosprawnych i ludzi i główny bohater ma na nazwisko Ciapałowski" = żałosne :( w odpowiedzi na - nik "YOURE...

YOUR_FAVOURITE_UNCLE

To i tak niezła ocena jak na taką "beznadziejną" opinie.

YOUR_FAVOURITE_UNCLE

Tak jest śmiejmy się tylko i wyłącznie ze zdrowych białych ludzi.

@ewelakropka
Dzisiaj na TVP polski lektor mówił nazwisko "Ulomski" (raz tak przynajmniej usłyszałem) tylko, że to chyba wymysł naszych tłumaczy, bo na IMDB.COM Fred ma na nazwisko Kruppers. Całego filmu nie oglądałem ze względu na burze i spadki napięcia więc nie mogę w 100% potwierdzić czy on miał oryginalnie polskobrzmiace nazwisko.

ocenił(a) film na 7
Gh0st

też myślę, że to sprawa tłumaczy

w pewnym momencie (już nie pamietam dokładnie) ktoś z aktorów powiedział 'ebay', a polski lektor 'allegro'... i wiele było takichinnych przykładów
polecam obejrzeć w oryginale, nawet lepsze niż ten na tvp1

YOUR_FAVOURITE_UNCLE

Jeżeli to była "beznadziejna" gra aktorska, to jak powinna wyglądać lepsza? Dowcip niemiecki jest owszem z reguły prostacki, ale ja nie jestem widocznie aż taki subtelny, bo mnie te powykręcane dziwolągi śmieszyły. Przyznaję się!

Franio

W filmie miał na nazwisko Ułomski dzisiaj mi się przypomniało a na IMDB.COM ma Kruppers dziwne że lektor inaczej przetłumaczył ale i tak uważam że film jest okropny sama ocena na IMDB wynosi 6.5 czyli jest słaby i na dodatek w tym filmie nabijają się z niepełnosprawnych że to są dziwolągi

ewelakropka

interpunkcja dziewczynko

ocenił(a) film na 7
ewelakropka

no tak... IMDB jest wyrocznią...
ehhh :P

paula01

Tylko napisałam że na IMDb ma taką ocenę ludziom może się nie podobał i dlatego taka nota nieraz się sugeruję oceną na tym portalu filmowym ale z mojego punktu widzenia film słaby to jest moje zdanie .

użytkownik usunięty
ewelakropka

bzdura. w filnie nikt nie sugeruje, że niepełnosprawni to dziwolągi - poza czarnym chrakterem, napiętnowanym szefem reklamy. jest wiele scen, które pokazują, iz twórcy filmu dostrzegają trud i problemy niepełnosprawnych, którzy w dodatku pzredstawieni są jako równie ludzccy, pod kazdym, poza sprawnością względem z osobami w pełni sprawnymi fizycznie. więc ten argument całkiem nietrafny. albo nieoglądałaś, albo niezrozumiałaś, albo naginasz dla uzasadnienia swojej tezy. w każdym wypadku shame on you :p

użytkownik usunięty
ewelakropka

nie sądzę, żeby w tym filmie ktokolwiek się z niepełnosprawnych wyśmiewał..
co prawda uśmiałam się na tym filmie, ale to tylko ze względu na to, że gra aktorów była zaje*biście zabawna.. więc nie rozumiem tego całego oburzenia na temat tego filmu. jak ktoś nie rozumie kontekstu fabuły to trudno, wasza strata bo FILM JEST Przezabawny i nie ma na celu nabijania sie z niepełnosprawnych.

popieram :) film świetny Uśmiałam sie jak nie wiem co!!! widzialam 5 razy i za kazdym razem ubaw po pachy!
Co do krytyki to :Ludzie trochę dystansu

ocenił(a) film na 9
YOUR_FAVOURITE_UNCLE

Miszczu połowę filmu uciągnął na mimice i gestach. W polskiej aktorskiej "ekstraklasie" potrafiłyby to może 2-3 osoby.

Aktorstwo reszty polega na umiejętnym klepaniu Sochy tudzież innej kuny po tyłku :P

ocenił(a) film na 9
SnookJabbyJab

Nikt się tu nie naśmiewał z niepełnosprawnych. Postać którą grał Til na początku chciała udawać niepełnosprawnego, żeby mieć z tego profity, ale potem zrozumiał swój błąd i się wycofał. Film wcale nie głupi i jak najbardziej go polecam. Szczególnie fanom Tila.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones