PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36042}

Gdzie jest Nemo

Finding Nemo
7,2 199 238
ocen
7,2 10 1 199238
7,5 28
ocen krytyków
Gdzie jest Nemo
powrót do forum filmu Gdzie jest Nemo

Mi się osobiście bardziej podobały "Rybki...", ale każdy ma swój gust. Moim zdaniem Gdzie jest Nemo to film dla dzieci do lat 12, może nie brak w nim dobrego humoru ale takie jest moje zdanie- a wasze??

Pawelek

Dla mnie też Nemo gorszy od Rybek. Nemo jest nudniejszy i przeznaczony dla młodszej widowni. Natomiast Rybki są samym klimatem przeznaczone dla "starszych dzieci" :)

djbojo

Jak dla mnie "Gdzie jest Nemo?" - rewelacja ;) "Rybki z ferajny" mnie rozczarowały - czegoś im zabrakło... To tyle jeśli chodzi o moje skromne zdanie :)

ocenił(a) film na 10
_Morwena_

Zgadzam się z Tobą. Nemo był bardzo fajny, a "Rybki..." również z przyjemnością oglądałam, ale właśnie też czułam jakby w nich czegoś brakowało.

Paulisia

ludzie widze ze nie macie pojęcia, GJN to przykład grnialnej animacji wytwórni PIXAr dla całej rodziny, a rybki z ferajny to rzutka komedia dla ludzi słabo myślących od Dream Worksa
GJN 8,5
RZF 8

ocenił(a) film na 8
spoxerx

zgadzam sie... uwazam ze Pixar i Disney tworza genialne i ponadczasowe opowiesci. Sa zarowno zabawne jak i wzruszajace, Za to Dreamworks robi animacje, w ktorych im smieszniejszy tekst tym lepiej, co nie zawsze jest dobre bo wiele z tych tekstow brzmi dosc dwuznacznie i dzieciaki moga tego nie zrozumiec... Zatem :) Do dziel Pixara mozna wrocic wiele razy i nadal sie nie nudza, za to Dreamworks robi komedyjki dobre do obejrzenia "na raz"

:)

ocenił(a) film na 9
spoxerx

True, true.

ocenił(a) film na 9
_Morwena_

podobnie... rybki żenua... nemo klasyka!

ocenił(a) film na 8
Pawelek

Moim zdaniem GJN jest o wiele lepszy niż RzF. Te twarze rybek podobnych do ludzi, w RzF, mnie przerażały... Gdy oglądałam Rybki nie czułam zaciekawienia, zainteresowania. Całość chyba była lekko przesadzona. Za to Nemo to całkiem inna sprawa.

użytkownik usunięty
emiwas

Tak.
,, Gdzie jest Nemo'' hmm. .. zawsze będę uznawała tą bajkę za jedną z moich ulubionych.
Yhym.

Pawelek

Oczywiście, że Gdzie jest Nemo;]
Trochę mnie zdziwiło, gdy powiedziano tu, że GJN to film dla dzieci. Bo od kiedy PIXAR robi filmy dla dzieci (w wyłączności)? Jakoś ciągle do nich wracam, mimo, że dzieckiem nie jestem. A i niejednego dorosłego widziałam jak oglądał ów film, a co lepsza- i się podobało.

ocenił(a) film na 9
Pawelek

Oczywiście ze "gdzie jest nemo"... miedzy innymi za dialogi typu: "nie wyczaisz ale jesli one wyczaja to i ty wyczaisz czaisz?"

Pawelek

Mi też się bardziej podobały Rybki z ferajny, ale Nemo też fajny:D

ocenił(a) film na 8
Pawelek

GJN do dzisiaj jest jedną z moich ulubionych bajek, do których mimo zmiany upodobań i gustów filmowych (przybyło latek kilka :P) uwielbiam wracać! nawet teraz potrafię się wzruszać i smiać się ogladając ten. dla mnie to ponadczasowa rewelacja, dzisiejsze bajki mogłyby brać z niej przykład. dodam, że był to mój pierwszy film w animacji 3d, więc byłam podwójnie zachwycona ^^
do takich 'ponadczasowych animacji' mogłabym dołożyć jeszcze 'Potwory i Spółka' i pierwsza częsć 'Epoki Lodowcowej'.
co do RZF.. nie zachwyciły mnie, nawet sam wygląd postaci (rybek) podobał mi się mniej niż te z GDJ.

ocenił(a) film na 7
Pawelek

Chyba wolę "Rybki z ferajny".
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Pawelek

Nie dziw się, że jest to raczej film dla dzieci w wieku lat 12- przecież
przede wszystkim do takiej grupy wiekowej został przeznaczony- film dla
dzieci. Mimo tego i tak jest to jeden z moich ulubionych bajek robionych
technika komputerową, ponadto "?gdzie jest Nemo?" to mój już ostatni film a
video ;P ( najlepsza była ta dziewczynka xD ). Co do "Rybek z ferajny"- nie
najgorszy lecz nigdy nie będzie to mój ulubiony, a gdybym miała już wybrać
to zdecydowanie wygrywa Nemo.

ocenił(a) film na 9

"Gdzie jest Nemo?" jest o wiele lepszy. Rybki z ferajny nie przypadły mi do gustu. Może dlatego że więcej jest filmów z fabułą podobną do Rybek z ferajny, niż Gdzie jest Nemo?

Pawelek

Też wolę ,,Gdzie jest Nemo" od ,,Rybek z ferajny". Temu drugiemu rzeczywiści czegoś brakuje, a to pierwsze wzrusza i bawi, jak to Pixar:D

ocenił(a) film na 8
Pawelek

rybki z ferajny to jakaś porażka. nawet do końca nie wytrwałem...

ocenił(a) film na 8
mati_kroolik

No właśnie, ja również "Rybki z ferajny" wyłączyłem w trakcie oglądania. "Gdzie jest Nemo" jest znacznie lepsze. Piękny motyw ojciec-syn (wreszcie ojciec, a nie matka), wspaniale przedstawiona rafa koralowa, ruchy rybek zgodne z ich prawdziwymi odpowiednikami i ciepła, wzruszająca opowieść, podczas gdy filmy z Dreamworks są nastawione przede wszystkim na humor i to w przypadku "rybek..." dość niewybredny. Pixar górą!

ocenił(a) film na 9
mati_kroolik

lubie "Rybki z ferajny" ale nie tak bardzo jak "Nemo". ;)

ocenił(a) film na 10
Pawelek

podobaly mi sie rybni z ferajny jednak gdzie jest nemo to perfekcja sama w sobie. Bezbledna animacja.

ocenił(a) film na 8
Pawelek

Moim zdaniem 'Rybki z Ferajny' tak samo są dobre (oba filmy mają u mnie 8/10)

ocenił(a) film na 9
Pawelek

Gdzie jest nemo!
chociaż oba filmy są rewelacyjne .... ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones