PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36042}

Gdzie jest Nemo

Finding Nemo
7,2 199 238
ocen
7,2 10 1 199238
7,5 28
ocen krytyków
Gdzie jest Nemo
powrót do forum filmu Gdzie jest Nemo

Nie mam siły tudzież chęci przejrzeć wszystkie tematy dotyczącego tego uroczego filmu,
więc nie wiem, czy podobny temat już jest. Jeśli jestem pierwsza, to pozostaje tylko mi się
cieszyć:).
Otóż w tytule tego filmu (czy ktoś to jeszcze zauważył?) mamy do czynienia z sympatyczną
grą słowną. Wszak "nemo" oznacza po łacinie "nikt", a więc właściwie bohaterowie
szukają... nikogo. Nawiązania do Verne'a albo mitu o Odyseuszu?

ocenił(a) film na 7
littlelotte52996

Odgrzeję to, myślę, że jako dzieci nie poruszają się, aż tak po słowach pewnie nie znaleźli tego, że nemo to nikt, Gdzie jest nikt? brzmi interesująco, mimo wszystko ;)

czesiol

Interesująco - i pewnie nie przypadkowo. U Verne'a mamy wszak kapitana Nemo, ukrywającego swoją tożsamość, Odyseusz, przy spotkaniu z Polifemem też mówił, że na imię mu Nikt. Jak myślicie, co to imię mogło znaczyć - w odniesieniu do filmu?

ocenił(a) film na 8
littlelotte52996

wydaje mi się, że jest to tylko zabawna gra słowna zastosowana przez stwórców, pewnie nawet świadomie......natomiast zauważam tez, że bardzo lubisz słowo 'wszak' :P
pozdrawiam. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones