PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36042}

Gdzie jest Nemo

Finding Nemo
7,2 199 260
ocen
7,2 10 1 199260
7,5 28
ocen krytyków
Gdzie jest Nemo
powrót do forum filmu Gdzie jest Nemo

robię orła w gnoju

ocenił(a) film na 8

Mało by brakowało i nie obejrzałbym "Gdzie jest Nemo?". Dlaczego? Ponieważ pierwszy kwadrans zapowiadał film całkowicie skierowany do dzieci, który dla mnie będzie stratą czasu. Całe szczęście mam jednak w zwyczaju nie przerywać filmu, który zaczynam oglądać i przetrwałem początek.

I całe szczęście bo im dłużej "Gdzie jest Nemo?" trwa, tym jest lepszy. Twórcy coraz śmielej serwują nam trochę absurdalne ale bardzo śmieszne sceny (rozmowy po waleńsku, sceny w akwarium, czy mewy), i nawet - o dziwo - nie przesładzają zakończenia - tzn. nie aż tak bardzo.

Film jest przepiękny jeśli chodzi o stronę wizualną - emanuje feerią kolorów w każdym ujęciu, a na dodatek sprawia, że to co widzimy, uznajemy (prawie) za prawdziwe.

Jednak największą zaletą "Gdzie jest Nemo?" jest rewelacyjny dubbing, a szczególnie Joanna Trzepiecińska w roli Dory. Oklaski na stojąco!

Jednakże porównując "Gdzie jest Nemo?" z ostatnimi filmami animowanymi, wypada on średnio. Co prawda nie jest niewypałem, ale do ideału trochę mu brakuje.

8/10.

użytkownik usunięty
milczacy

Dla mnie z kolei to właśnie ostatnie filmy animowane wypadają średnio i wciąż coraz bardziej średnio na tle tych pierwszych z gatunku (vide Shrek 1 i 2 czy wlasnie Gdzie jest Nemo).
Co do samego Gdzie jest Nemo, to nie ujmując nic polskiego dubbingowi, jest to chyba jedyny film z serii animowanych, w którym bardziej przemówiła do mnie wersja oryginalna (a szczególnie Ellen DeGeneres w roli Dory, oklaski na stojąco ;) ).

ocenił(a) film na 8

Pisząc "ostatnie filmy animowane" miałem na myśli właśnie Shreka - ale dwójkę - i Epokę lodowcową, wiem, że od czasu ich premiery minęło już kilka lat, ale czas pędzi teraz tak szybko, że jak dla mnie pojawiły się one całkiem niedawo ;)

A wersji orginalnej "Gdzie jest Nemo?" nie znam, ale teraz mnie zaciekawiłeś i chyba zaraz poszukam sobie jakichś kawałków z filmu by porównać ;)

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
milczacy

Ostatnio nastąpił taki wysyp filmów animowanych, że Shrek i Epoka Lodowcowa to juz klasyki, pierwsze z gatunku prawde mówiąc ;)
Wersję oryginalną polecam, chociaz zapewne skoro pierwszą słyszałeś pierwszą, to pewnie ona przypadnie Ci bardziej do gustu. Moim jednak zdaniem rekiny, żółwie no i przede wszystkim Dory - o wiele lepsze po angielsku :)
Chociaz Trzepiecińska zdubbingowała Dory bardzo podobnie do DeGeneres, nawet mi sie podobało, ale jednak oryginalna Dory wciąż lepsza :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8

Wczoraj sobie na Youtube pooglądałem kilka scenek z Dory w roli głównej - tam też ją uwielbiają :D - i no niestety ale chyba bardziej wolnę Trzepiecińską. Być może dlatego, że tak jak napisałeś, pierwszą widziałem wersję zdubbingowaną. :)

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
milczacy

Ja trochę się zawiodłam na tym filmie. Za dużo pochwał słyszałam od innych przed obejrzeniem i spodziewałam się naprawdę niezłej dawki śmiechu i łez w oczach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones