PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34200}

Generał

The General
7,9 6 376
ocen
7,9 10 1 6376
8,0 22
oceny krytyków
Generał
powrót do forum filmu Generał

Film niesamowicie brawurowy, rozsadzany świetnymi gagami - śmiesznymi do dziś. Odznacza się jasną, precyzyjną konstrukcją, której brak wielu ówczesnym, nawet najlepszym filmom.
Do dziś można zadziwić się rozmachem zdjęć i scenografii, a także dopasowaną, naprawdę dobrą muzyką (inspirowana Dworzakiem).
Aktorstwo Bustera Keatona - to już cała opowieść. Może wydawać się niemal reliktem. Ale jakże bawi, jakże zadziwia jego sprawność fizyczna (rozliczne sceny kaskaderskie wykonywał oczywiście sam)! Świetnie działa zachowana przez niego 100% powaga - nie pozwalająca na ustawiczny śmiech, ale i momenty powagi (Buster walczy po przegranej, południowej stronie).
Film godny polecenia absolutnie KAŻDEMU! Zachęcam.

użytkownik usunięty
Woyciesz

Zazdroszczę muzyki. Miałam przyjemność trafić na seans z muzyką na żywo i o ile za zwyczaj muzyka podoba mi sie bardzo tym razem trafiłam na DJ Jarka, który podłożył pod ten film melodyjkę jak z Mario Bros. Dilidili dong i tak dalej.
Sam film świetny. Buster Keaton głodny i bezbronny wobec wroga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones