PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741}

Generał

The General
7,4 1 569
ocen
7,4 10 1 1569
Generał
powrót do forum filmu Generał

Pamiętam, jak pierwszy raz obejrzałem "Generała" w Kocham Kino na TVP2 (gdzieś w okolicach przełomu wieków) i prezentowano wówczas wersję czarno - białą, która kapitalnie oddawała "dublińską atmosferę", pozytywnie wpływając też na oryginalność filmu jako całości. Obecnie wszędzie krążą wersje barwne, w kolorze wyświetlają ten film stacje telewizyjne (TV4 czy też TV Puls wczoraj). Jedno pytanie - dlaczego? Komu przeszkadzała wersja czarno - biała? Czy ktoś z filmwebowców zna odpowiedź?

użytkownik usunięty
dekiel69

To jest wielka tajemnica dystrybutorów.Ja przestałem sobie zawracać głowę takimi pytaniami.W swojej kolekcji filmów posiadam kolorową wersję "Casablanki"....więc po co pytać?
Pozdro

ocenił(a) film na 9
dekiel69

Jak się chce to można znaleźć i kolor i cz-b.
Film genialny bez względu na to w jakiej wersji :P

A pierwszy raz jak go oglądałem, chyba w tym samym roku co Ty ;] to na studenckim mieszkaniu miałem czarno biały telewizorek więc nawet gdyby go wtedy puścili w kolorze nie zauważyłbym tego ;]
I może to jest rozwiązanianie dla Twojego palącego problemu - ustawiaj monitor/tv w trybie monochromatycznym :p

Ważniejszą różnicą jest fakt odmiennego wykadrowania obrazu w obu wersjach, a przynajmniej ja dotarłem do takich, które różniły się szerokością obrazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones