PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697631}

Czarny koń

The Dark Horse
6,5 380
ocen
6,5 10 1 380
5,7 3
oceny krytyków
Genesis Potini
powrót do forum filmu Genesis Potini

Świetna historia ale jestem pewien, że dałoby się ją opowiedzieć dużo lepiej... Film jest naprawdę niezły ale nie jest w stanie niczym oczarować... Polecam ale bez rewelacji. 6/10 !

ocenił(a) film na 6
reptile2006

Całkowita zgoda. Dodam od siebie, że zmęczyło mnie jego jednostajne tempo.

reptile2006

a ja się zupełnie nie zgadzam. Film ma bardzo dużo wdzięku i niesamowita atmosferę. Podejrzewam, że trzeba jednak coś więcej wiedzieć o kulturze Nowej Zelandii, by się wczuć w klimat. Ja mieszkałam tam prawie dwa lata i niesamowicie mnie poruszyło to, jak w film/historię wplecione są elementy tradycji i wierzeń Maori, to jak pokazany jest chociażby koloryt miasta, albo problemy, z którymi NZ nie może się uporać od lat (kraj ten wyróżnia się niestety, szczególnie wysokim wskaźnikiem przemocy w rodzinie, problem ten, nota bene, porusza inny świetny film z NZ "Once Were Warriors"; podobnie jest z nadużywaniem narkotyków/alkoholu) . I tempo filmu też wydaje mi się takie jakie powinno być. Pasuje.
Film TRZEBA obejrzeć też w wersji oryginalnej/z napisami, byle bez lektora, bo ulotni się cały czar akcentu i padających co chwila powiedzonek w stylu Kiwi;)
mnie oczarował i moim zdaniem przekazał historię, tak jak powinna być przekazana. Skromnie, bez fajerwerków i fabrycznych tricków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones