PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468951}
6,1 1 753
oceny
6,1 10 1 1753
Gentlemen Broncos
powrót do forum filmu Gentlemen Broncos

Żona namówiła mnie na obejrzenie nowego filmu Jarreda Hessa. Wpierw poczytałem to i tamto na wikipedii, wtem moją uwagę przykuła informacja, że film miał budżet 10mln $, a zarobił 100 tyś. ?. Nie mogłem uwierzyć i sprawdziłem na box office. Zgadzało się!!!
No ale dobra, obejrzeliśmy film, uśmialiśmy się po pachy - zwlaszcza sceny z jelonkami - masakra!!!! (w pełnym tego słowa znaczeniu), słowem dobra komedia, ze SPECYFICZNYM zacięciem estetycznym. OK.

Potem zacząłem czytać recenzje. Krytycy z tzw. urzędu nie zostawiają na filmie suchej nitki. Zarzuty, że film sztubacki, że tym razem wybaczenia nie będzie..(?!) Na portalach amerykańskich to samo - ton mentorski i jakiś pseudomoralizujący bełkot. Nawet na New Yorkerze coś, że niby film atakuje religię...? Jak to śpiewały kiedyś Trupy - K.... o co chodzi?!

Potem zaczęliśmy dyskutować z żoną. Zaczęliśmy się zastanawiać. Żona stwierdziła, że tym razem Hess postawił lustro trochę za blisko. Obraz wyszedł zbyt prawdziwy i komuś jest to nie na rękę.

Chmm...?

Do napisania tego wszystkiego skłoniła mnie bezpardonowa jazda mediów na ten film. Zwykle się nie wtrącam ale teraz, trochę na przekór daję 10/10.



ocenił(a) film na 8
nieliniowy

Wg mnie super komedia. Nie oczekiwałem intelektualnych wodotrysków a jedynie dobrą zabawę. Dostałem to czego oczekiwałem. Polecam wszystkim miłośnikom Napoleona i Borata.
Daję 8/10 bo to nie arcydzieło ale bardzo dobrze sklejona komedia.

nieliniowy

hmm, mądrze piszesz, ale ja nie rozumiem po co na siłę wkręcać sobie jakieś teorie spiskowe. Niby czemu film miałby nie być na rękę komuś? Komu? Prezydentowi? Rządowi? Twórcom fantasy? Cóż to za tajemnicze, niebezpieczne historie niesie tan miły film o życiowych nieudacznikach szukających ucieczki w cudownym świecie fantastyki?

ocenił(a) film na 10
Mothyff

no własnie, dziwne, ale później doczytałem, że pod wpływem bezpardonowej krytyki paramount całkowicie zablokował dystrybucję filmu, film tedy został przez krytykę po prostu zamordowany, dlaczego?

nieliniowy

nie mam pojęcia, może bali się wyłożyć kasy na coś niepewnego, coś co może przynieść więcej strat niż dochodów, to jest chyba bardziej prawdopodobne dla mnie niż strach rządu przed 'młodocianymi twórcami fantastyki"...":)

ocenił(a) film na 10
Mothyff

no tak, ale stracili od razu 9 900 000 $... wiec o co biega?

nieliniowy

no to ja właśnie się pytam jaką tam historię ukrytą spiskową znalazłeś bo ja takowej nie widzę a chętnie się dowiem co mi umknęło podczas oglądania.

ocenił(a) film na 9
nieliniowy

Widzę że jesteś rozgarnięty i piszesz z sensem więc nie ma potrzeby abym musiał weryfikować Twoje informacje:-) Kurczę...coś w tym jest dziwnego, nie robię tu z siebie jakiegoś "och i ach" znawce, ale trochę kino mnie interesuje i siedzę w tym:-) Dziwi mnie że na tak świetny film z 2009, wpadłem wczoraj.

ocenił(a) film na 10
nieliniowy

Dobra ? To jest genialne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones