PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107827}
7,6 14 432
oceny
7,6 10 1 14432
7,7 3
oceny krytyków
Ghost in the Shell 2: Innocence
powrót do forum filmu Ghost in the Shell 2: Innocence

Do pewnego momentu przestałem nadążać.
O co chodziło z tym Locus Solus, jakie były ich motywacje?
Kim był Kim (jak to brzmi, lol)? Co naprowadziło Batou i Togusę na niego i jakie były jego powiązania z firmą?
Gynoidy same się buntowały, czy były kontrolowane przez Locus Solus?
Jak to się stało, że w momencie w którym Batou wszedł do wnętrza statku-fabryki roboty zaczęły się buntować i zabijać cały personel?
Kim byli... ci komputerowo wygenerowani goście, którzy kierowali statkiem i maszynami?
Nie jestem też pewien, o co chodziło z dziećmi przetrzymanymi przez Locus Solus - one były przez firmę uprowadzane, trzymane w niewoli, po to aby ich duszę przerzucić na ciało gynoidów? Czy to oznacza, że to dzieci kierowały robotami, czy jak?
Może nie miałbym tylu pytań, gdyby bohaterowie rozmawiali między sobą jak normalni ludzie, zamiast tylko wymieniać się cytatami i dłuugimi filozoficznymi przemyśleniami.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Jestem świeżo po seansie, jak na mój gust to po kolei:
1) Korporacja produkująca gynoidy-seksboty, które były najwyższej jakości - jak się później okazało, dusze - ich motywacją była więc... kasa?
2) Kim był hakerem, Batou uznał, że jest jedynym na tyle dobrym, żeby się "włamać" do jego mózgu - później wypytali jakiegoś gościa o niego i tak dotarli. Zapewne był na usługach Locus Solus.
3) Gynoidy się buntowały, bo ten zamordowany kierownik transportu wgrał im program - chodziło o to, żeby policja się zainteresowała sprawą i uwolniła uwięzione dzieci.
4) Roboty zostały po prostu uwolnione po zhackowaniu przez Kima i Togusę zabezpieczeń fabryki.
5) Pewnie po prostu jakieś programy/roboty zabezpieczające od Locus Solus.
6) Moim zdaniem to było coś jak handel żywym towarem - ale nie mogli handlować dziećmi, więc przenosili ich dusze do ciała gynoidów i handlowali nimi. Dzieci nie miały kontroli nad robotami, przynajmniej do momentu wprowadzenia programu autodestrukcji i zamordowania właściciela.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones