PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107827}
7,6 14 441
ocen
7,6 10 1 14441
7,8 4
oceny krytyków
Ghost in the Shell 2: Innocence
powrót do forum filmu Ghost in the Shell 2: Innocence

Obejrzałem wreszcie ten film i jestem zachwycony ! Anime można oceniać dwojako na szczęście, więc zacznę od strony wizualnej a ta jest po prostu perfekcyjna ! W połowie filmu, jak bohaterowie przybywają do tego dziwnego miasta i na ulicach odbywa się parada, to wgniotło mnie to w fotel ! Takiej animacji to jeszcze nie było, a genialne wrażenie potęguje arcygenialna muzyka (te chórki są Boskie). Takiego patosu dawno nie widziałem i słyszałem. Ale o muzyce później. Następną sceną która mnie rozwaliła jest sam początek filmu, czyli scena "tworzenia". Coś pięknego ! Wizualnie film oceniam na 10/10 bo niżej nie można, po prostu "cud, miód, orzeszki" :) Każdy powinien to zobaczyć, nawet jak nie lubi anime. Następną sprawą jest fabuła, która uznana została przez fanów za pogmatwaną i gorszą niż w jedynce. Jedynka jest filmem kultowym więc ciężko oceniać dwójkę, ale mnie się fabuła spodobała bardzo, mimo że mówi w sumie o podobnych sprawach jak w jedynce. Niektórzy pytają "co autor miał na myśli" :) Ciężko jest komuś to wytłumaczyć, po prostu ten film trzeba zgłębić i obejrzeć kilka razy bo przekaz jest totalny i wielki. Fabułę oceniam na... 10/10 :) Na koniec muzyka, tutaj też jest świetnie, choć najgenialniejsze są jak zwykle "chórki", po prostu ciary przechodzą po plecach jak się tego słucha ! Te motywy muzyczne są podobne jak w jedynce a fani oczekiwali nowej jakości w muzyce do Innocence. Ja się nie zawiodłem i muzyka mnie zachwyciła. Mam nawet soundtrack z tego filmu i słucham go sobie bardzo często, nawet teraz jak piszę te słowa :)
Muzykę tak szczerze oceniam na 9,5/10. Na koniec podsumowanie, Innocence jest genialne i ciekawe, myślę że każdy kinoman powinien je obejrzeć, nawet jak nie lubi anime, po tym filmie polubi...

ocenił(a) film na 7
Lemansky

No,no mnie tez to ruszyło :)

http://www.youtube.com/watch?v=yeM-cENV1FA

użytkownik usunięty
Lemansky

Eee tam jedynka była lepsza.

ocenił(a) film na 10
Lemansky

Zgadzam się... częściowo ;)
Film widziałem już parokrotnie cały i za każdym razem wywarł na mnie niemal druzgocące wrażenie - "intelektualnie" i wizualnie. Co tu dużo gadać: wizualnie jest to - jeden Wielki popis możliwości artystycznych i technicznych twórców (jestem świeżo po seansie i nie mogę uwierzyć, że to premierę miało w 2004 roku!), z kolei fabularnie jest to imho zdecydowanie film "nie dla każdego"... Sądzę, że dawka "literacko-filozoficzna" zawarta w tym Dziele może niejednego przygnieść (innych odstraszyć :( ) - chyba wystarczy tylko wspomnieć o tym, że w filmie pojawiają się (bez "przypisów" ;) m.in. Kartezjusz, Stary Testament, R. Dawkins, Max Weber, Gogol, Konfucjusz oraz paru innych pisarzy/filozofów z różnych wieków, których się cytuje lub do nich nawiązuje (np. Raymond Roussel). Wiem, że to może odstraszać, lecz nieznajomość tej całej otoczki nie przeszkadza w ogólnym odbiorze filmu, natomiast może ona prowokować do zagłębienia się "w temat", np. sam dzięki niemu spotkałem/przeczytałem "Locus Solus" wspomnianego B. Rossela.
Dodam tylko jeszcze, że co 2 lata wracam do filmu... i wcale tego nie żałuję :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones