PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107827}
7,6 14 441
ocen
7,6 10 1 14441
7,8 4
oceny krytyków
Ghost in the Shell 2: Innocence
powrót do forum filmu Ghost in the Shell 2: Innocence

Pokazywany w Cannes "Ghost in the Shell: Innocence" nie urzekł mnie, więc nie poświęcę mu wiele słów. Moim zdaniem jego bolączką jest przerost formy nad treścią, zarówno w warstwie wizualnej, jak i lingwistycznej (takie natężenie cytatów zaczyna w końcu męczyć i odniosłem wrażenie, że ktoś się najzwyczajniej w świecie popisywał bibliografią). Wolę historię o Motoko ograniczyć do pierwszego filmu.

ocenił(a) film na 8
Hotaru

Powiem szczerze, że miałam podobne odczucia. Jedynka była na prawdę rewelacyjna, a dwójka no cóż... nie zachwyciła. Niestety często tak jest, że druga część jest gorsza, a to smutne...

zabka_mala

Oglądaj film do skutku aż go zrozumiesz i dopiero pozwalaj sobie na komentarze. Zauważ jedno z drugim z ilu książek były te cytaty i po co one były użyte. Przerost formy nad treścią? Ty w ogóle umiesz czytać i słuchać ze zrozumieniem i zastanawiasz się nad tym co piszesz? To że nie rozumiesz o co kaman nie znaczy że film jest do szpanowania znajomością wysokiego poziomu poezji, czytaliście choć jedną z cytowanych książek? Stawiam litra że nie, nawet nie wiecie jakie utwory były cytowane i o czym tak na prawdę jest ten film. Warstwa wizualna? A rok produkcji filmu to widzieliście? Czy wy w ogóle oglądaliście ten film? Bez kitu, kategoryczny bann

ocenił(a) film na 8
PalmerRomero

Nie rozumiem o co Ci chodzi... Oceniłam ten film wysoko i uważam za dobre dzieło. Jednak mam prawo do tego, żeby wyrazić swoją opinię na temat tego filmu i nie uważam, że była jakaś ubliżająca... Mógłbyś trochę spuścić z tonu, bo to są wybiegi do mojej osoby bezpośrednio i uważam, że nie powinieneś w ten sposób obrażać ludzi. Zważywszy na to, że napisałam tylko, że druga część jest trochę gorsza, ale nie zmienia to faktu, że cenię ten film.

ocenił(a) film na 8
zabka_mala

podsumowując, wasze odczucia, jak ktos wyzej napisał: obejrzeć1-a część ponownie i pozniej sie brac za innocence. Owszem jest ciezki, ale to juz sie zapowiadało w 1-ej, ze w tą stronę pójdzie pomysł (swiat GITS stawia filozofię w reczywistosci pełnej cyfryzacji, cyborgizacji i granicy człowiek-maszyna). Stąd wynika iż taka dawka cięższej niż "ksiązka kucharska" literatury jest w pełni uzasadniona.
Żeby lepiej zrozumieć "gits 2" polecam nawet wczesniej obejrzeć 2 serie które się ukazały i/lub "gits - solid state society".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones