PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768105}
6,5 20 191
ocen
6,5 10 1 20191
6,2 6
ocen krytyków
Ghostland
powrót do forum filmu Ghostland

6/10 to sporo jeśli chodzi o sam pomysł, o samą aranżację itd. Pomysł jak najbardziej na plus, chore zamysły jednego z antybohaterów i jego matki (?, tak się domyśla widz podczas seansu), tyczące się chorego zamiłowania do lalek, czy to porcelanowych, szmacianych czy też żywych. Jednak brak spójności coś mi wadzi, są wątki typu główna bohaterka rozmawia ze swoją mamą, okej, nawet jako duchem, ale nie zostaje to wyjaśnione w filmie, i wysnuć mogę teorię, że ta matka usilnie próbuje, żeby główna bohaterka w tym horrorze miała swój cel. Bo poniekąd matka jej nie odsyłała do domu, co często się zdarza, więc o co tu chodzi, z tą matką? Ktoś, coś więcej? Czemu matka ją gości, nie chroni, nie ostrzega, nic a nic?

ocenił(a) film na 3
Lavantae

Matka jest tylko jej wyobrażeniem. Tak naprawdę ją chroni - proponuje jej pozostanie w bezpiecznej nieświadomości, w której bohaterka wyobraża sobie dorosłą wersję siebie, bezpieczne życie pisarki. Nie sądzę, by to sama matka chciała zostawić Beth w domu. To raczej Beth chce tam zostać dla siostry, trochę walcząc ze swoją wyobraźnią, w którą co chwilę. Widzimy to w jednej z końcowych scen, gdzie bohaterka wybiera siostrę zamiast zostanie w idealnym, wyobrażonym świecie, w którym poznaje nieżyjącego już od dawna Lovecrafta. Stwierdza, że jest to przecież jej siostra, więc ma zamiar do niej wrócić.
Ogólnie dla mnie film jest mierny. Pierwsze o czym pomyślałam, gdy dorosła Beth obudziła się z koszmaru to:[SPOILER!]
dziewczyna sobie to wyobraża, tak naprawdę nadal tam jest. No i sprawdziło się. Niezbyt to oryginalne, niezbyt odkrywcze, a dalszy ciąg nie należy do najlogiczniejszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones