PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768105}
6,5 20 141
ocen
6,5 10 1 20141
6,2 6
ocen krytyków
Ghostland
powrót do forum filmu Ghostland

Film dla mnie okazał się ogromnym rozczarowaniem z przeważającym obijaniem mordy oraz elementami molestowania. Dla kogoś kto niedawno obejrzał "It follows" czy "Ciche miejsce" ten film to dno. Dla mnie nim jest. Niespójności w fabule ogromne. Nie polecam!

Ewka0301

Jak można porównywać ten film z „Cichym miejscem”?

Ewka0301

Nie rozumiem, gdzie Ty widziałaś niespójności w fabule. Śmiem twierdzić, że zwyczajnie nie zrozumiałaś filmu...

ocenił(a) film na 8
Ewka0301

Ciche Miejsce to dno, Ghostland jest dosyć nowatorski i trzyma klimat.

Kikuchiyo

Ja sie zgadzam z autorem posta. Poszlam na ten film z chlopakiem. Chlopakowi sie nie podobal, mi srednio. Ogladalam sporo thrillerow i horrorow, lunie tez gdy mnie czyms zaskakuja, lubie powolniejsza akcje. Dlatego nie mozna powiedziec, ze lubie komercyjne kino i go nie zrozumialam, bo zrozumialam. Jednak motyw byl lekko zaskakujacy, ale nie bylo to nic czego bym nie widziala w innych horrorach. Nie chcialam sie smiac rzadko to robie na horrorach, staram sie wczuc, ale tu nie umialam jak dla mnie zrobili to praktycznie jak komedie SPOJLER bo jak dla mnie ten gruby facet i facet przebrany za babke byli bardziej smieszni niz straszni. Myslalam ze potem film mnie przestraszy ale nie za bardzo lub tylko chwilami. No albo moment gdzie on je wachal lub trzymal glowe lalki i wydawal dziwne dzwieki -to bardziej nadawalo sie do komedii i ciezko bylo sie nie zasmiac. To nie byl nawet lekki humor ale cos naprawde smiesznego. Czasem horror fajnie miesza komedie i horror jest to cos oryginalnego tu to byla przesada. Byly tez dobre sceny i sam glowny motyw i watek relacji siostr gra aktorska ale dla mnie to za malo by dobrze ocenic ten film. Dalabym gora 5/10. Za to "Ciche miejsce" jest moim zdaniem bardziej oryginalne, glowny watek jest dosc oryginalny ciezko znalezc cos takiegl w innym filmie, wyroznia sie i nawet gdy dlugo nic sie nie dzieje to jest ciagle napiecie. To jest duzo lepsze niz cos wyskakujacegp nagle jak w "Ghostland" gdzie to i tak zazwyczaj mnie smieszylo a szkoda bo zwiastun byl tak zrobiony ze wydawalo mi siw ze film mi sie spodoba.

ocenił(a) film na 8
monika220

To trochę dziwne, że psychopaci są dla Ciebie zabawni, nie życzę Ci spotkania z takimi postaciami, bo mogłoby nie być Ci do śmiechu. Jeśli myślisz, że to tylko film i tacy ludzie nie istnieją to jesteś w grubym błędzie. W internecie jest masa artykułów o zwyrodnialcach znacznie gorszych niż przedstawieni w filmie. Warto też poczytać wspomnienia kobiet wiele lat więzionych przez psychopatów w piwnicach, którym udało się przeżyć. Będziesz mogła się pośmiać do rozpuku.

ocenił(a) film na 6
Kikuchiyo

Monika po prostu wyraziła swoje zdanie - tak mi się wydaje... mnie osobiście film trochę znudził bo motyw więzionych kobiet wiele lat itp już się trochę przewijał w filmach. Naturalnie nie twierdzę, że to coś dobrego ale przy ocenie filmu ja sam również trzymam się wrażeń jakich doznałem na filmie, ten z tego co wiem nawet nie był na faktach. Wiem, jestem dość płytki przy ocenianiu filmów ale chyba właśnie różnorodność gustów jest czymś co pozwala spojrzeć na film z szerszej perspektywy - każdy na inny sposób :)

ocenił(a) film na 3
Kikuchiyo

Jak się obejrzy więcej niż kilka filmów o psychopatach, to oglądanie tak karykaturalnych i nijako zarysowanych postaci faktycznie może bardziej bawić niż straszyć.

Kikuchiyo

No ale to film i pewne elementy moga smieszyc. Ofiarom zwyrodnialcow wspolczuje i nie porownywalabym tego do tego filmu. No ale dziewczyny za to dobrze zagraly i czulam wiecej niepokoju patrzac na nie niz na zabawne zachowania zwyrodnialcow, bo dla mnie byly dosc zabawne... Biorac pod uwage innych psychopatow w filmach wypadaja po prostu blado wlasnie tak jak pisze osoba wyzej.

monika220

Oczywiscie w rzeczywistosci straszni sa takze tacy psychopaci jak w filmie, ale to film i skoro sa przedstawieni moim zdaniem w dosc zabawny sposob to o tym pisze. Malo wiarygodnie i malo klimatycznie to wypadlo. Momenty grozy byly jak ich nie bylo a czuc bylo zagrozenie jak sie pojawiali to tak srednio.

ocenił(a) film na 5
monika220

Dobrze powiedziane. W filmie może taki psychol wypaść komicznie, ale jakbym zobaczył takiego w prawdziwym życiu to galoty byłyby pełne.

ocenił(a) film na 1
Kikuchiyo

Nowatorski !? Buahahaha no on jest tak nowatorski jak Rysio na Maderze :) hahahah

ocenił(a) film na 7
Ewka0301

Nie będę polemizował po zachwytach nad "Ciche Miejsce", bo ktoś, dla kogo ten film nie jest dnem, nie nadaje się do dyskusji! Jedyny plus tego posta, to zachęta do oglądania filmu...

ocenił(a) film na 1
Ewka0301

Dokładnie ! Bo co niby w tym po...anym pseudo-horrorze jest takiego ciekawego , inspirującego bądź emocjonującego!? Przemoc fizyczna .? Seksualna ? Psychiczna ? wyimaginowane retrospekcje i sztuczna maksymalnie brutalność ?
To jest Gniot a następny paszkwil to Bird Box.
Największe gnioty 2018 .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones