PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768105}
6,5 20 141
ocen
6,5 10 1 20141
6,2 6
ocen krytyków
Ghostland
powrót do forum filmu Ghostland

Obejrzałam "film" sugerując się stosunkowo wysoką oceną jak na horror. Zmarnowałam 1,5 h życia... Ocena 1/10 jest zdecydowanie zawyżona. Ta jedna gwiazdka należy się wyłącznie za klimatyczny wystrój domu.
Akcja rozpoczyna się w ciągu pierwszych 10 min. Po 20 min na wszelki wypadek sprawdziłam czy aby na pewno nie jest to film krótkometrażowy, ponieważ nie sądziłam, że można fabułę w jakiś ciekawy sposób pociągnąć. Nie myliłam się. Reżyser wyraźnie chciał zrobić coś świeżego, ale mu się to nie udało. Motyw lalek jest dość oklepany w horrorach i trzeba się mocno postarać, żeby poza wyskakującą zza lustra wielką lalką wydającą szaleńcze odgłosy, w jakiś sposób widza przestraszyć/zaintrygować.
Od samego początku działania bohaterek były irracjonalne i pozbawione jakiegokolwiek sensu. O grze aktorskiej raczej nie można tu za wiele powiedzieć.
Całkowity niesmak wywołało u mnie wplątanie postaci bogu ducha winnego Lovecrafta w ten szit. Geniusz horroru zapewne przewraca się w grobie widząc w czym musiał „zagrać”.

La_Rouge_Kitty

Najśmieszniejsze, że nieszczęsny Lovecraft praktycznie z treścią tego cudaka ma niewiele wspólnego.
Gdyby to był short może miałby więcej sensu ;) przy krótkich formach można wybaczyć kiedy fabuły jest tyle co kot napłakał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones