PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768105}
6,5 20 191
ocen
6,5 10 1 20191
6,2 6
ocen krytyków
Ghostland
powrót do forum filmu Ghostland

Zapowiadał się jak dziesiątki innych horrorów. Ten sam wątek powrotu do miejsca, w którym kiedyś główni bohaterowie przeżyli coś strasznego, a więc wiadome było, że pewnie zdarzy się to ponownie. Na pewno duchy/demony/upiory/zjawy będą ich nachodzić i w jakiś banalny sposób okaże się, że wystarczy drobiazg, aby koszmar się zakończył. Banał, który nakręcono już wiele razy. I co? I nagle wychodzi na to, że film jest zupełnie inny. Tu nie chodzi o to, aby widz się przestraszył i podskakiwał na klasycznych screamerach. To odrębna kategoria: horror psychologiczny – sądzę, że takie określenie najlepiej oddaje charakter filmu, który w niesamowity sposób ukazuje co dzieje się z człowiekiem w momentach najgorszych kryzysów, gdzie ciężko sobie poradzić. To niepojęte jak ludzki mózg potrafi zareagować na takie sytuacje. Powiem tylko tyle, że ostatnio takie wrażenie zrobiła na mnie „Obecność” (2013), a po zobaczeniu Ghostland wyszłam z kina z jedną wielką niewiadomą w głowie i nadzieją, aby spokojnie i bez koszmarów przespać noc. Nie ma co dużo opowiadać, trzeba po prostu obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
armada137

W takim razie polecam Ci obejrzeć "Zło we mnie", gdzie również nacisk jest położony na aspekty psychologiczne. Nie chcę Ci nic wyjawiać, więc tylko napiszę, że tam również twórcy postanowili straszyć widzów niebanalnymi rozwiązaniami.

ocenił(a) film na 9
lew890

Wielkie dzięki, na pewno obejrzę!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones