PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=567727}
6,6 289
ocen
6,6 10 1 289

Ginmaku Hetalia: Axis Powers Paint it, White (Shiroku Nure )
powrót do forum filmu Ginmaku Hetalia: Axis Powers - Paint it, White (Shiroku Nure!)

Lubię Hetalię. Nie uważam tego za wybitną serię, dużo jej do tego brakuje. Przyciągnęła mnie swoją
prostotą, słodką grafiką, sympatycznymi postaciami i totalnie absurdalnym humorem, który
lubię.Spotkałam się z uwagami, że za mało w niej było faktów historycznych, ale bądźmy szczerzy:
kto się spodziewał bo chińskiej bajce lekcji historii?

Niestety film już nie jest tak dobry. Oczywiście jest tak samo prosty, bohaterowie są tacy sami jak w
serialu, a grafika jest prawie taka sama co w odcinkowej wersji.
Właściwie to gdyby patrzeć pod względem podobieństwa do serialu to jest całkiem niezły.

Mój problem polega na tym, że zabierając się za film spodziewałam się czegoś innego. Bardziej
ambitnego? Fabuła jest prosta jak budowa cepa, żadnego zwrotu akcji, intrygi, czy chociażby jakichś
śmiesznych tekstów czy sytuacji, przy których moglibyśmy się chociaż uśmiechnąć pod nosem.
Scenarzyści postawili na tych samych bohaterów co w serialu, czyni Niemcy, Włochy, Japonia, Chiny,
Francja, Ameryka, Anglia i Rosja.
Gdyby zaangażowaliby w to więcej krajów film wiele by zyskał. Np. mogliby dostać się na statek
kosmitów wykorzystując "niewidzialność" Kanady. Nie jestem scenarzystą ani specem od dobrej
fabuły, ale gdyby było ich więcej byłoby weselej i co ważniejsze, mogłaby być dużo bardziej
urozmaicona fabuła, gdyby wykorzystali wady i zalety każdego kraju by Ci pokonali kosmitów.

Brakowało mi również więcej interakcji między bohaterami. Mogliby ratować swoich wrogów,
zdradzać przyjaciół i co tam jeszcze by wymyślili.
Tak naprawdę jedyne co zapamiętałam z tego filmu to niepotrzebna bieganina i ta scena muzyczko-
taneczna podczas napisów. To mi się akurat spodobało.


Tak jak mówiła wcześniej-zmarnowany ogromny potencjał na świetną komedię ze szczyptą akcji, ale
na szczęście pozostają jeszcze fanfici.

Po czo ja to piszę? Przecież nikt nie wchodzi na stronę tego filmu. ;__;

ocenił(a) film na 5
Blaxi

Ja weszłam na strone tego filmu ;/ Zgadzam się z tym. Tak poza tym wiem, że hetalia to komedia, ale ja bym tam dodała wgl więcej dramatyzmu, coś wzruszającego no...

alka893

No niektórzy sądzą, że moment zamiany bohaterów w te białe stworki jest dramatyczny, ale błagam. xD

Przydałoby się więcej powagi, bo co jak co, Hetalia ma bardzo dobrze wykreowane postacie i na pewno można by było wycisnąć z nich coś dobrego.

Blaxi

Absolutnie się z tobą zgadzam. Z tego można było zrobić naprawdę fajny film, przykłady które podałaś są bardzo dobre, z chęcią bym je zobaczyła na ekranie. Ale no cóż, tym razem Japończycy nie wykazali się kreatywnością. I oczywiście trochę więcej powagi (może nawet momentów wyciskających łzy - nie obraziłabym się) nie tylko tutaj, ale i w samym serialu by się przydało.

adziacmg

Nie no, ale aż boli jak scenarzyści nie wykorzystali tego potencjału. Już sobie wyobrażam Estonię jako hakera, który włamuje się do centrum sterowania statkiem lub Szwajcarię, który robi w końcu użytek ze swojego fetyszu broni. Prusy, Węgry i Turcja też wnieśliby dużo dobrego do fabuły.

Dramatyczne momenty? Np. Liechtenstein poświęcająca się dla swojego braciszka, pocałunek wśród wybuchów, a na końcu okazuje się, że za wszystkim stała Sealandia. Chciał zniszczyć świat, bo go wkurzało, że nikt nie traktuje go poważnie. Wtedy ten film byłby idealny. xD

Jednak Hetalia to na tyle specyficzny twór, że żyje już własnym życiem. Fanki nie potrzebują autora ani jego pomysłów. I bardzo dobrze, bo facet miał ekstra pomysł, ale nie ma talentu by go w pełni wykorzystać.

Blaxi

Hm... W mojej głowie "dramatyczny moment" widziałam jako coś z Anglią i Francją. Coś w stylu: nie cierpią się, ale w kryzysowej sytuacji są w stanie współpracować i poświęcić coś dla tego drugiego. Chociaż Lichtenstein i Szwajcaria w roli osoby poświęcającej się też by mi pasowali.

Pocałunek wśród wybuchów? Było w 'Miasto 44' (chociaż tam były kule, a nie wybuchy, ale kit z tym) i nie podobała mi się ta scena i mam wrażenie, że w wydaniu hetaliowym też by mi się nie podobało coś takiego. Ale kto co lubi ;)

Albo Kanada bo wkurzało go bycie niewidzialnym XD

Specyficzny twór... Trafne określenie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones