PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=936}
8,1 770 754
oceny
8,1 10 1 770754
7,3 47
ocen krytyków
Gladiator
powrót do forum filmu Gladiator

Szkoda, że w kinach są tylko filmy, które wchodzą na ekrany a wiele z nich to niestety, nie łudźmy się, słabe produkcje. Uważam, że świetnym pomysłem byłoby poświęcic jeden dzień w tygodniu na emisje najlepszych filmów ostatnich dekad na dużym ekranie.

Z pewnością jest wiele osób, które, jak ja, chętnie obejrzałyby np. GLADIATORA w kinie. To film spektakularny, który ma niepowtarzalny efekt właśnie na dużym ekranie. Inne takie filmy to BRAVEHEART, starszy już BEN HUR, KLEOPATRA a nawet niedawno stworzone KRÓLESTWO NIEBIESKIE. Mogłyby także to byc filmy o bardziej nowej historii, jak WRÓG U BRAM, SZYFRY WOJNY, TAŃCZĄCY Z WILKAMI.

Szkoda, że nie mamy takich możliwości w kinach na epickie, i nie tylko, filmy na dużych ekranach.

Frank

Wielkie kina po prostu boją się ryzykować, automatycznie uznając wszystkich swoich widzów za bezrefleksyjnych pożeraczy popcornu. Oczywiście jest to krzywdzące uogólnienie i jestem przekonany, że na tak ciekawe cykle tematyczne byłoby wielu chętnych.

Pozostają kina studyjne, zwłaszcza najwspanialsze z nich - ILUZJON. Niestety, aby nim się cieszyć, trzeba mieszkać w stolicy. Zazdrość mnie zżera...

ocenił(a) film na 10
Frank

Też tak uważam, jak kilka lat temu w kinie odświeżyli Titanica to od razu pobiegłam na seans. Jest tyle starych genialnych filmów, które na małym ekranie robią piorunujące wrażenie, zobaczyć je na dużym ekranie to byłoby coś.. :)

roxy00

Ja zakupiłem ekran 4m i projektor fhd + do tego system 7.1 ... problem rozwiązany ;)

roxy00

Oglądam sobie co chcę i kiedy chcę.

ocenił(a) film na 10
miloszgilga

Zaimponowałeś mi! A nie.. Oceniłeś Gladiatora na 8 :D

macioshow

Miał parę drobnych błędów, ale i tak uważam go za film rewelacyjny, tak wg to wystawianie wszystkim filmom 10 jest jednym wielkim bezsensem. Ja pośród tysiąca parenastu filmów na dziesięć oceniłem tylko chyba 2, które według mojej subiektywnej opinii były wprost idealne, ale jest mnóstwo filmów, które mi się bardzo podobały, albo mam do nich duży sentyment, lecz podczas stawiania oceny nie kieruję się tymi kryteriami, bo co 5 film miałby 10. Jak któryś mi się bardzo podobał, lecz nie był super dobry to daje go do ulubionych. Pozdrawiam.

miloszgilga

jeżeli uważasz film za rewelacyjny to odpowiednikiem jest ocena 9 ;-)

ocenił(a) film na 10
Frank

To nie kina o tym decydują tylko dystrybutorzy. Widocznie im się to nie opłaca.
Nie narzekam. Duży telewizor, dobre nagłośnienie i brak prostaka z naczosami obok! Oglądasz co chcesz.

ocenił(a) film na 10
Frank

Też kilkakrotnie o tym myślałem.
Chociaż z tego co kojaże puszczono w kinach odnowioną i skróconą wersję Potopu. Drugi przykład to około pół roku temu w Heliosie puszczono Listę Schindlera. Ale to mało.

ocenił(a) film na 9
hanscolo

Ale to już coś. Też jestem za tym, aby mieć możliwość oglądania na dużym ekranie klasyków i wielkich produkcji sprzed lat.

ocenił(a) film na 9
olekkania333

Oo, jak bardzo bym chciał aby wyświetlali starsze produkcje w kinach. To było coś...

ocenił(a) film na 10
Frank

Zgadzam się. Dokładnie to samo mi chodziło ostatnio po głowie. W tym kilka tych samych tytułów ( m.in. Gladiator, Waleczne serce). Zobaczyłbym np. Siedem, Shawshanka, Zieloną milę, Forresta Gumpa, Powrót do przyszłości, Terminatora 1-2, Obcy 1-2 itd itd. Ba, nawet multioscarowego Tytanika bym chętnie obejrzał na dużym ekranie. Ostatnio oglądałem tak Matrixa (jakoś we wrześniu 2019 puszczali w Arkadii w 4DX chyba z okazji 20lecia filmu - jakoś tak). Najdroższa sala, ale na sensie, na którym ja byłem była niemal pełna sala.

ocenił(a) film na 9
Swistak

Może ktoś zobaczy ilość komentarzy na ten sam temat i da ludziom to, czego potrzebują zamiast niskobudżetowych komedii.

ocenił(a) film na 8
Frank

są czasem enemefy ze starymi filmami. tzn były przed końcem świata. teraz to nie wiem bo nie byłem w kinie od 2 lat

ocenił(a) film na 10
Ush

Aha

Frank

Dobrze napisałeś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones