PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798782}

Glass

6,1 64 453
oceny
6,1 10 1 64453
4,7 19
ocen krytyków
Glass
powrót do forum filmu Glass

Już w zwiastunie widać że James zaje**biście się bawi. I dobrze bo dla niego samego warto będzie zobaczyć.

użytkownik usunięty
Wolf_Master

Dla niego można obejrzeć , do tego nieźle przykoksił do tej roli.Widać że James czuje te postać.

użytkownik usunięty

szczerze mówiąc to James zjada (jak to Bestia zresztą) starych wyjadaczy na śniadanie pod względem aktorskim. O ile obecnie Bruce bardziej nie chce jak chce, o tyle SLJ raczej trzyma swój poziom cały czas. Ale nawet gdyby zestawić Bruca w latach "świetności" gdzie charyzmy i umiejętności mu nie brakowało, to James jest i tak o poziom lepszy. To widać w samym jednym głupi zlepku scen do zwiastuna. Pomijam, że Glass jest na wózku... co pewnie skutecznie uniemożliwia SLJ pokazanie w pełni jego gry. Przynajmniej tyle póki co wiemy o tej postaci

użytkownik usunięty

James tworzy klasę dla samego siebie. Bruce widać po zwiastunie, zagra i szybko zainkasuje kasę i ja też mam nadzieje że postać Glassa będzie rozwinięta bo SLJ jak napisałeś trzyma poziom . I nawet na wózku pokaże na co go stać. Bruce był wielki swojego czasu, ale te zmeczenie które pieknie odtwarzał choćby w ,,Die Hard'' zaczyna obracać się przeciw niemu i zmienił się w aktora jednego grymasu.Ciekawy jestem jak rozwiną postać Casey i jakie będą jej relacje w ,,Bestią''. No i ta postać doktorki która moim zdaniem będzię powtórką postaci tej pani psycholog ze ,,Split'', jakoś nie czuje tej postaci, może dlatego że nie przepadam za Sara Paulson(nie rozumiem jej fenomenu).Ale mimo to jestem ciekaw efektu

ocenił(a) film na 8

To niezłe musieliście mieć miny po obejrzeniu jak tak teraz czytam haha. Takie zakończenie bym przełknął gdyby nie fakt, że sugeruje to zwieńczenie serii filmów tak jakby, a to moim zdaniem wypadło dosyć słabo. Niby pokazali światu, że człowiek może ewoluować itp. ale potraktowali to jakoś po macoszemu i od niechcenia jakby. Poza tym pomysł na ten film powinni byli rozdzielić na dwie części bo miałem wrażenie, że wszystko dzieje się na szybko. Film nadal dobry ale zdecydowanie zmarnowali potencjał jaki w tym drzemał. Szkoda.

Wolf_Master

Podejrzewam, że McAvoy ukradnie cały film SLJ. Nie żebym miała coś przeciwko weteranom i naprawdę ich cenię ale ci panowie są już obeznani a McAvoy dopiero pokazuje na co go stać. Świetnie mu wychodzi granie psychopaty. A poza tym różnica czasu pomiędzy filmami też robi swoje (17 lat i 2 lata), więc widzowie pojdą raczej na "omg Profesor X gra psychola" niż na jeszczę dających radę staruszków ;) Mimo wszystko kibicuję całej trójce i czekam na świetne film.

ocenił(a) film na 6
Janadino

Aktorzy ratują ten marny scenariusz, James jest piękną bestią

basiaz1970

Uważam, że jedynie Mcavoy i SLJ ratują ten film... No może jeszcze Anya. Ale cytując klasyka "trzecia część jest zawsze najgorsza"

Wolf_Master

McAvoy to klasa sama w sobie od dobrych paru lat (choć przyznaję, nie oglądałam x-menów i tym podobnych w których grał, nie moje klimaty). Czekam aż w końcu zacznie dostawać nie dobre a najlepsze role - należy mu się jak nikomu innemu :)

whitestripes_333

absolutnie popieram!

Wolf_Master

Dlaczego wstawiłeś gwiazdki w słowo "zajebiście"?

ocenił(a) film na 6
Wolf_Master

Nie tak dobry jak ,,Split'' według mnie, ale James...no tak. Byłam podjarana obsadą (Willis, L. Jackson), ale to McAvoy powalił mnie na łopatki :)

meteor7

Czyli warto iść? Split mi się bardzo podobał (McAvoy "zrobił" ten film) a tu już czytam że Glass jednak gorszy...

ocenił(a) film na 8
Wolf_Master

Paradoksalnie tu McAvoy musi ustąpić miejsca starszym kolegom.
Brakowało takiego BRUCE'a WILLISA. Jego aktorstwo jest tu takie bezwiedne, zupełnie niewymuszone. Do środka. Doskonały kontrapunkt dla wybornie przecież ekstrawertycznego Jamesa McAvoya i demonicznego SAMUELA L. Jacksona ("szukałem odpowiedniego... szkła").
Piękne zwieńczenie niespodziewanej przecież trylogii. Szkoda tylko, że wszyscy ci bohaterowie miejsca muszą ustąpić Sarze Paulson. Na szczęście na koniec i tak wychodzą na swoje. Smutny dreszczowiec - dawno czegoś takiego nie widziałem. Coś zupełnie nietuzinkowego.

AutorAutor

Czyli warto iść? Taki klimat jak w Splicie czy coś innego?

ocenił(a) film na 8
whitestripes_333

Raczej "Czyż nie dobija się koni?"

ocenił(a) film na 7
whitestripes_333

Idź i się przekonaj...

natoosh

Czy to pytanie było do Ciebie?

ocenił(a) film na 7
Wolf_Master

Coz dotychczas moja ulubiona kreacja aktorska byl Fassbender w roli Magneto w X men pierwsza klasa (doskonale gral takiego msciwego Erica) ale teraz zmieniam zdanie i moja ulubiona jednostka w filmie bedzie McAvoy za te role.
Film pomyslowy, ale nie porwal mnie. Za to McAvoy ta rola skradl moje serce. I jesli taka gra aktorska nie zasluguje na Oscara to nie wiem co innego zasluguje :)

kubaburza123

Za Brud należał się Oscar.

ocenił(a) film na 8
madirrfakir

Dokładnie. Tym bardziej, że wtedy McAvoy był znany raczej z pozytywnych ról. A tu taka odmiana. Ale pamiętam oglądając X-Men: Pierwsza Klasa i jak wszyscy zachwycali się Fassbenderem jako młodym Magneto, ja już wtedy zwróciłem uwagę na Jamesa. Tzn jasne, Michael był świetny w tym filmie, ale uważam, że jego rolę było łatwiej zagrać, żeby była interesująca, przez wydarzenia ukazane w filmie. Natomiast zagrać młodego profesora X w intrygujący sposób, to była jak dla mnie nawet większa sztuka.

ocenił(a) film na 8
Wolf_Master

Shyamalan wisi McAvoyowi ładnych paręset milionów dolarów. To TYLKO dzięki Jamesowi oba filmy(Split i Glass) zarobiły ile zarobiły. Oddajmy reżyserowi co reżyserskie. Wymyślił postać Hordy i za to mu brawa, ale to McAvoy zrobił z tego pomysłu arcydzieło. Split zachwycił mnie bardzo i mimo kilku baboli reżysera uwielbiam ten film. W Glassie Shyamalan niesiony na fali zachwytów nad Split znowu uwierzył, że to jego "geniusz" pisarsko-reżyserski jest głównym powodem dla którego ludzie przyjdą do kina. Nie Panie Hindus to Pan Szkot robi całą robotę za Pana. Dzięki za koncept postaci i połączenia dwóch niby różnych filmów, ale resztę roboty Pan pieprzy. Było zrobić jak Lucas i oddać reżyserię dwóch kolejnych filmów trylogii komuś innemu. Dziękuj Panu Bogu za taki casting (McAvoy) bo z Twoją reżyserią przy tych filmach byłoby z nimi krucho mimo kilku na prawdę ciekawych pomysłów. Przestań traktować widza jak idiotę i skończ z łopatologią. Miałeś szansę stworzyć coś kultowego, a wyszło coś co docenią nieliczni (w tym ja), a reszta słusznie z ich punktu widzenia oceni tragicznie.

ocenił(a) film na 7
Wolf_Master

Patrzcie w opisach do filmu, znowu "cmentarniaki" zaniżają ocenę. Jak tak dalej pójdzie to ten portal zejdzie na psy. :-/

ocenił(a) film na 7
Wolf_Master

Cały film miałem wrażenie dosyć mizernej i kręconej mocno na siłę kontynuacji pierwowzoru, ale końcówka… ten twist wymiata!
Czy potrzebnie, czy nie, czy powinien powstać, czy lepiej było nic nie robić? Na te pytanie raczej każdy musi sobie odpowiedzieć sam i jak dla mnie mistrzem i to absolutnym w tej produkcji był McAvoy – jego postać, ftu! postaci wprost wgniatają w fotel! Najlepsze jak dla mnie napisy końcowe (najpierw oniemiałem, potem się pośmiałem) rozwalają system – koleś zagrał nie jedną, dwie czy trzy postaci, tylko kur..de z piętnaście! Robi wrażenie, na mnie wielkie, reszta dobrze wypadła i o ile Bruce miał swoje klasyczne minki, o tyle Samuel wiele się nie nagrał, choć na koniec coś też pokazał od siebie.
Fajne akcenty to dzieciak Nadzorcy i matka Pana Szkiełko, szkoda że żona musiała umrzeć, pewnie nie chciała zagrać, albo chciała zbyt wiele kaski? No i jak to Robin z tobą było, hę? ;)

Jak dla mnie osobiście, to raczej można było pociągnąć bardziej bohatera Splitu, bo to był największy potencjał tego filmu. Owszem wykorzystany bardzo dobrze, ale szkoda nieco, że nie pozostawiono furtki na jakieś ewentualne dalsze dzieje, a może kto wie właśnie coś jeszcze będzie pomimo tego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones