PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=798782}

Glass

6,1 64 453
oceny
6,1 10 1 64453
4,7 19
ocen krytyków
Glass
powrót do forum filmu Glass

Więc mamy szpital dla chorych psychicznie, w jednym ze skrzydeł znajduje się dwóch morderców, a ochrona tego miejsca jest taka że słów brakuje. Swego czasu pracując w Carrefourze na monitoringu miałem ściślejsze procedury odnośnie ochrony, opuszczania stanowiska itp. niż pracownicy tejże placówki :)
Elijah jeździ sobie po placówce jakby był u siebie w domu (swoją drogą nie wytłumaczono w jaki sposób opuszczał zamykany pokój bo po co), strażnik widzi że jego kolega leży martwy i zamiast wszcząć alarm idzie sam zobaczyć o co chodzi, wspominane 100 kamer jest tam chyba tylko po to żeby wykorzystać budżet placówki bo nikt tego monitoringu nie sprawdza.
Zastanawia mnie też dlaczego Bestia nie spróbował podejść do świateł od tyłu tudzież z zamkniętymi/przewiązanymi oczami skoro wystarczyło że światła zasłonił strażnik i już nie działały :)
Dodatkowo dowiadujemy się, że za tym wszystkim stoi jakaś supertajna organizacja Koniczynka, którą stać na sprowadzenie zabójców ale żeby np. personel obsadzić swoimi ludźmi w razie kłopotów to już nie pomyślą.

Nie lubię kiedy scenarzysta robi ze mnie idiotę byle tylko historia mu się spięła, a tu tak to wyglądało.

Taszi

Niestety 100% racji. Shymalan (bo był scenarzystą i reżyserem) uważa widza za idiotę i serwuje ogrom głupot. To nie pierwszy film, gdzie z jednej strony Shyamalan próbuje stworzyć poważną historię, a z drugiej olewa jakąkolwiek logikę. Już nawet w Znakach było to bardzo widoczne. Szkoda, bo po Split wydawało się, że może wrócić na właściwe tory i robić naprawdę dobre filmy.

użytkownik usunięty
_Zero_

Przecież ten szpital to była ściema, pani doktor od początku chciała ich wyeliminować. Ochrona to była zasłona dymna i mięso armatnie. Kto by się przejmował pobocznymi ofiarami w tajnym stowarzyszeniu (a jakże!), które usuwa superbohaterów od 10 tysięcy lat?

Zaraz zaraz tajne stowrzyszenie nie przejmuje się w ogóle "pobocznymi ofiarami"? No to na pewno latami udałoby im się utrzymać tajność! Na pewno, ma to tyle sensu!

ocenił(a) film na 3

Znaczy to było nieco inaczej. Organizacja w celu wyeliminowania rozlewu krwi stwierdziła, że spróbuje wmówić im, że nie są super bohaterami. Pani doktor mówiła, że jest to humanitarne wyjście. Tyle że z tych ich zabaw w filmie zginęło koło 20 osób to o tym nikt nie wspomniał.

Błędów logicznych się nie czepiam, bo zabrakło by mi dnia. Mieli taki temat, aktorów i zrobili takiego gniota. Reżyser powinien dostać karę więzienia za to.

użytkownik usunięty
nano50

Nie przeszkadza mu koleś który ma 20 osobowości i zamienia się w potwora chodzącego po ścianach ---> czepia się wątku ze spiskiem knutym przez tajną organizację.

SEEMS LEGIT.

ocenił(a) film na 3

Znaczy film był dziurawy jak ser szwajcarski. Mój brat, który akurat ze mną to oglądał stwierdził, że film nie ma dziur, tylko jest jedną wielką dziurą, która ma parę miejsc trwałych. Nie czepiam się organizacji, tylko wytłumaczyłem wątek, którego jak widać nie zrozumiałeś.

użytkownik usunięty
Taszi

Scenarzysta nie musi robić z ciebie idioty. Sam doskonale sobie radzisz.

ocenił(a) film na 9

Fani Marvela i tyle

spietrek

ten film to jeden wielki belkot ,wlasnie tego rodzaju filmy robia z mlodych ludzi -debili ...

ocenił(a) film na 6
Taszi

Hahahaha, matko boska, sam zauważałem te wszystkie rzeczy podczas oglądania, potem już zapomniałem ale te wszystkie uwagi i ocena 10/10, nic więcej do dodania. Props.

Taszi

pewnie dlatego ze Elijah to typowy geniusz zla, a ty siedzisz sobie w c4 na monitoringu. posmaruj i zapomnij.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones