PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478366}

Gliniarze z Brooklynu

Brooklyn's Finest
7,1 17 961
ocen
7,1 10 1 17961
Gliniarze z Brooklynu
powrót do forum filmu Gliniarze z Brooklynu

AKTORSTWO

ocenił(a) film na 8

ten film jest tak świetnie zagrany, że sam nie wiem, kto tu jest najlepszy:
WESLEY SNIPES, Don Cheadle, RICHARD GERE, czy może ETHAN HAWKE.
Zresztą to nieważne. Ważne, że wszyscy są świetni.
Grożący palcem Snipes, rzucający się jak zwierzę Chedla na tępą Ellen Barkin, rozpaczliwy Hawke, czy zgorzkniały Gere.

Pierwszorzędny film sensacyjny, doskonale skonstruowany.
Jak to możliwe, że nie trafił do polskich kin?
Co się dzieje z polskimi dystrybutorami?
Co za brak wyobraźni?
To samo czeka "Miasto Złodziei" Bena Afflecka.

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Święta prawda, takie, nazwijmy to, "kino środka", ma przechlapane u naszych dystrybutorów - za mało komercyjne, by przyciągnąć rzesze do kin i za mało ambitne, by zaciekawić pewną dość sporą niszę widzów gustujących w takich właśnie filmach. Szkoda straszna, że takie kino wymiera...

Co do filmu - aktorstwo rzeczywiście dobre, choć raczej nie wybitne, reżyseria bardzo sprawna i jeden zgrzyt, który przeszkodził mi zachwycić się tym filmem - jak na tak olbrzymie miasto trochę dziwnie, że dwie toczące się niezależnie historie (Hawke'a i Cheadle'a) miały swój finał w sąsiednich budynkach. Dla niektórych może być to drobiazg, ale mnie trochę wkurzył (podobnie jak cudowny zbieg okoliczności, który ocalił tyłek Hawke'a w innym filmie Fuquy - czy jak się to tam odmienia:) - "Dniu Próby). Nie lubię takich rozwiązań w filmach, które mają ambicje być poważnymi dramatami sensacyjnymi...

Ale może za bardzo się czepiam?

ocenił(a) film na 8
tomactro

Hehe, powiem Ci, że też niektóre sceny (a już szczególnie te z udziałem Hawke'a) przyniosły mi na myśl "Dzień Próby". Z drugiej jednak strony - Gliniarze z Brooklinu to naprawdę dobre kino - Richarda Gere'a ostatni raz widziałem w tak dobrej odsłonie chyba w Chicago [2002]. Ethan Hawke trafia na takie role - Dzień Próby, Pan Życia i Śmierci... Film mi się spodobał - a dodatkowo, pozytywnie zaskoczył, co ostatnio nieczęsto zdarza mi się pośród tego typu filmów. Warto !

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

WESLEY wracaj do takich perełek !!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones