PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812444}
5,7 621
ocen
5,7 10 1 621
Gloria Steinem. Moje życie w drodze
powrót do forum filmu Gloria Steinem. Moje życie w drodze

Przez 140 minut, oglądamy opiwiadankę o życiu i czasach Glorii Steinem.
Jej życie musiało być ciekawsze niż ta banalna historia, w której reżyser Julie Taymor wstrzykuje swoje marionetki riffem Czarnoksiężnika z Oz.
Tytuł wywodzi się z faktu, że cztery aktorki grają Steinem w różnym wieku.
W małych rolach Bette Midler jest zestresowana jak cholera, podobnie jak Lorraine Toussaint jako Flo Kennedy.
Niestety wszystkie cztery Steinemy są dość nudne. Dwie wersje dla dorosłych ratują film czyli Alicia Vikander i Julianne Moore.

Jak na ironię kradnie film Timothy Hutton jako Leo Steinem, nieortodoksyjny ojciec Glorii.

Dla zainteresowanych Steinem byłoby lepiej, gdyby obejrzeli miniserial telewizyjny Mrs. America, brylantowo zagrany i całościowo ujmujący tematykę.

ocenił(a) film na 6
williammunny

Podejrzewałam, że może to tak wyglądać... Dzięki. Nie ucieszyło mnie to ale nieco zwolnię ...nim obejrzę ;-) . Za polecankę serialu również dziękuję.

ocenił(a) film na 6
williammunny

Ponownie, po seansie.
Wiesz,sposób prezentacji rzeczywiście zniechęca..sprawia, że film nie angażuje emocjonalnie,mimo iż traktuje o tak istotnych wartościach. Mam więcej kandydatek do świetnych ról,choć to drugi a nawet trzeci plan,zatem aktorsko naprawdę jest dobrze. Niestety, wstawki,które miały podkreślić pewne problemy,stały się kłodami(wywiad telewizyjny np.),to bardzo mi się nie podobało. Wycyzelowanie,nadmierna elegancja,zwłaszcza Vikander aż kłuje brakiem umiaru. W dodatku..kompletnie nie przekonała mnie,że"boi się publicznie przemawiać". Po prostu nie wyszło ani aktorce,ani reżyserce..i w dodatku można było spokojnie pominąć. Od nadmiaru głowa potrafi rozboleć i to zarzut dla tego filmu(i tak już długiego..zarzut scenariuszowy,kogoś zaangażowanego za bardzo.
Ale mimo wszystko,uważam ten film za ważny dla nas Polek i serdecznie polecam zamiast wykrzykiwania"j...ć, p.......ć PIS" porządnie odrobić historię i wyjść na ulicę ,przed Sejm czy Kościół w spokoju i bez brutalnej "maskulinizacji" a w żeńskiej jedności..czy jak piękniej brzmi: połączeniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones