PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758925}

Gniew

Romans
6,2 3 333
oceny
6,2 10 1 3333
3,7 9
ocen krytyków
Gniew
powrót do forum filmu Gniew

Brawo za odwagę.

ocenił(a) film na 8

Ten film arcydziełem zapewne nie jest. Ale nie w tym jego siła, a w odwadze opowiedzenia czegoś tak trudnego do opowiedzenia, że niektórym nigdy się nie udało. Trudne kino nie musi być "dobre", a mimo to jest potrzebne.
Ocenianie tego filmu jest jak ocenianie naszego bohatera - kompletnie nie na miejscu. Mimo to, chcę się na jego temat wypowiedzieć.
Brawo dla twórców za odwagę stworzenia tego filmu. Brawo dla Orlando za odwagę zagrania głównego bohatera. Zakończenie niektórych rozczarowuje (takie słyszałam opinie), ale cóż - ile historii, tyle różnych zakończeń. W moim odczuciu żadne zakończenie nie będzie w pełni satysfakcjonujące. To co można zrobić, to z pokorą obejrzeć ten film takim, jakim jest, z całym dobrodziejstwem inwentarza...

ocenił(a) film na 6
leo_film

Przedziwny film pełen sprzeczności i niekonsekwencji, ale wyraźnie pokazuje zło i traumę jaką zostawia pedofil na swojej ofierze.

Niebyt wiele mogę tu napisać swoich przemyśleń, aby poprzeć tezę o sprzecznościach żeby nie zdradzić zbyt wiele z fabuły, ale nie ma to jak opis tego filmu jaki wyczytałem z EPG dekodera, a widzę że i tu widnieje bardzo podobny. Głównie chodzi mi o samo zdradzenie już na wstępie, że Malky jest ofiarą księdza, gdyż to widz powinien dopiero wydedukować sam gdzieś w okolicach połowy filmu, tu natomiast wiemy coś od początku, co moim zdaniem utrudnia odbiór tego filmu i niejako psuje zaskoczenia odnośnie postawy głównego bohatera.

Postać samego księdza oprawcy jest najgorszą w moim odczuciu ze wszystkich zaprezentowanych jest całkowicie niewiarygodny, natomiast jego postawa i postępowanie wpisuje się tylko w fabularną fikcję, lecz w realnym życiu nie ma prawa racji bytu. Takie osoby zwyczajnie nie występują. Podkreślono natomiast skrajną głupotę i idiotyczność jego postępowania – skrzywdził w efekcie dwójkę dzieci…

Sam film całkiem niezły, na pewno nie dla nastoletniego widza, gdyż zawiera sporo mocnych seksualnie scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones