PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=519}

Goło i wesoło

The Full Monty
7,2 15 803
oceny
7,2 10 1 15803
6,6 5
ocen krytyków
Goło i wesoło
powrót do forum filmu Goło i wesoło

Zaznaczam, że bardzo mi się ta komedia podobała, oglądałem już dość dawno temu. Jednak widzę pewne nawiązanie (mało widoczne w Polsce) do polityki Thatcher, mianowicie zamykania fabryk i kopalń, które są nierentowne. W filmie można odnieść wrażenie, że to była polityka "dzikiego kapitalizmu", gdzie puste fabryki straszą, a ludzie biedują, nie mogąc znaleźć pracy. Szkoda, że deprecjonuje się zasługi tego wybitnego polityka dla gospodarki UK, bo zacierać się będą dokonania wolnorynkowych działaczy i znowu popadniemy w ruinę gospodarczą, taką jak w Anglii w latach 70. Zresztą już jesteśmy ruiną, a zamiast odchodzić od rozwiązań etatystycznych, produkujemy coraz więcej podatków, tniemy ulgi, zwiększamy biurokrację, a przy okazji regulacje. Tak wiem, wszędzie widzę politykę...

użytkownik usunięty
Konrad992

Te fabryki i kopalnie zbudowal rzad, a nastepnie gdy przestaly sie oplacac - zamknal. Calosciowo traktujac swoich obywateli, jak niewolnikow - czym zreszta sa, tylko o tym jeszcze nie wiedza. Tlumaczenie, ze "no wiecie rynek ekonomiczny, takie czasy" jest psu na bude, poniewaz jakos nie slyszalo sie aby szefostwo tych kopaln - wszak nierentownych jak piszesz - stracilo dlugoterminowo posady i zylo z zasilkow. Republika kolesiow jakos na tym wszystkim niezle zarobila (czesto awansujac i gromadzac kolosalne majatki), a stracili tylko zwyki ludzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones