PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707107}

Gość

The Guest
6,3 37 621
ocen
6,3 10 1 37621
7,0 15
ocen krytyków
Gość
powrót do forum filmu Gość

Co nim motywowało?

Film ciekawy, ale... czy istnieje jakiś inny powód poza Rubber'owym "No Reason"? :/

ocenił(a) film na 5
g_uteQ137

moze z tym całym bratem Calebem z wojska miał porachunki? Tylko nie wiadomo w sumie jakie... hehe

ocenił(a) film na 5
sajtafari

bo Caleb byl kumplem z tego programu. mowili to wiec po prostu wybral jego rodzine.
tylko pyt. inne - o co chodzilo i po co? no wlasnie nic nie wiemy.
przyjezdza. szuka kogos? wtf? bedzie druga czesc to sie wyjasni.

confused_bastard

Ja myślę, że po prostu byli kumplami i tamten opowiadał Davidowi o swojej rodzinie i domu na odludziu. A David był poszukiwany i pewnie postanowił zaszyć się na chwilę w jakiejś dziurze. Zresztą, na początku bardzo stara się pomóc każdemu członkowi rodziny rozwiązać problemy, bardzo "żarliwie". Dlatego tym bardziej dziwiło mnie SPOILER, że równie łatwo przychodzi mu ich zabijanie. Od początku było wiadomo, że David to psychol, ale myślałam, że rodzina Petersenów jest nie do ruszenia.

ocenił(a) film na 10
Polly_81

Nie załapaliscie widze to ja wam wyjasnie :) Otóż tytulowy 'gość' ukrywal sie przed wojskowa policja, jako, ze byl przyjacielem albo mial porachunki z synem tej rodziny to wlasnie ich wybral i do nich przyjechal. Prawdopodobnie mogl chciec zmienic twarz skoro dodzwanial sie do chirurga plastycznego. W kazdym badz razie ukrywal sie, a ze go namierzyli nie rozumiem tylko czemu zabil cala rodzinke. Hmm.. Chcial sie pozbyc swiadkow moze? Tak czy siak swietny klimatyczny film pokroju Drivea! :)

ocenił(a) film na 8
che_to_fra_jer

Mogliby wyjasnic cos wiecej na temat tego experymentu, film bylby bardziej realny. Dla mnie troche pod koniec zalecialo s-f po prostu. Plytkie zakonczenie, ale jezeli bedzie kolejna czesc, mam nadzieje, to ogladne bardzo chetnie.

Aktor to ciacho niesamowite xD Chyba skoczyl mi az cukier :D

ocenił(a) film na 7
Polly_81

Ja też z początku myślałem, że będzie bronił ich za wszelką cenę patrząc co zrobił wcześniej do momentu sceny w kuchni gdy wyciągnął nóż i zabił matkę swojego kolegi.

confused_bastard

A myślisz, że będzie druga część?

ocenił(a) film na 9
g_uteQ137

Moim zdaniem główny bohater to tak naprawdę sam Caleb. Zmienił twarz podszywając się pod swojego, nieżyjącego kolegę gdyż oficjalnie był martwy i nie chciał być odnaleziony przez wojsko. Przy takiej interpretacji przyjazd do swojej rodziny oraz chęć pomocy krewnym nie dziwi. A że, w wyniku eksperymentu, "wyhodowano" socjopatę to i metody rozwiązywania problemów nie należą do akceptowanych społecznie.

ocenił(a) film na 5
Yaca12345

Wszystko fajnie ale nie spina się to z zabiciem rodziców ;-)

ocenił(a) film na 7
amfre

Spina, wyszedł żywo z eksperymentu, niekoniecznie był tą samą osobą.

ocenił(a) film na 10
Yaca12345

A co robił na zdjęciu?

ocenił(a) film na 9
Raku1950HKS

Jeśli chodzi Ci o zdjęcie z wojska - na zdjęciu byli Caleb i David bo wtedy jeszcze obaj żyli.

ocenił(a) film na 10
Yaca12345

Czyli główny bohater i brat na prawdę się znali i nie ma tutaj miejsca na jakieś dopowiedzenia?

ocenił(a) film na 7
Raku1950HKS

Tak znali się przecież zdjęcie wyraźnie o tym świadczy.

ocenił(a) film na 10
krzysiek02_filmweb

No tak tylko pytanie jakie obaj pełnili funkcje i co tak na prawdę się braciszkowi stało.

ocenił(a) film na 7
Raku1950HKS

Z tego co mówił David to zginął a, że kazał przekazać jego rodzinie, ze ich kocha to można przepuszczać, że było to na jakiejś misji. Tylko czy on powiedział prawdę? Równie dobrze oni mogli go zabić tak jak chcieli to zrobić z Davidem lub go przetrzymywali w zamknięciu a rodzinie powiedzieli, że zginął.

ocenił(a) film na 7
Yaca12345

Zmienił twarz no proszę Cię. Jakby miało to wyglądać? Zdjął skórę z twarzy kolegi i założył ją na swoją? Nawet jeśli to jego kolega i tak byłby ścigany.

ocenił(a) film na 5
Yaca12345

Nic nie sugeruje takiej interpretacji, po za tym skąd zdjęcie z nim i synem jednocześnie?

Yaca12345

przecież ten wojskowy wyjasnia, że Dawid był królikiem doświadczalnym w medycznym eksperymencie dla wojska. W pewnym momencie mu odbiło i uwięził ileś osób i doprowadził do wybuchu, by myśleli, że zginął. Więc to nie jest Caleb

ocenił(a) film na 9
sabath_a

Twierdzisz, że to nie jest Caleb bo uwierzyłeś wojskowemu? Skąd wiesz, że wojskowy zna całą prawdę? Skąd wiesz, że mówi prawdę?

Yaca12345

gdyż jest to prawdopodobne
zachowanie Dawida sugeruje niezłe "odchyły" na psyche, a teoria eksperymentów medycznych na wojsku ma rację bytu ( testy kokainy, amfetaminy i innych psychomodulatorów na żołnierzach wojska np amerykańskiego czy niemieckiego)

ocenił(a) film na 7
g_uteQ137

Bo obiecał swojemu koledze, że powie jego rodzinie jak ich kochał a może to tylko jego wymówka. Ciekawe, że najpierw bronił tą rodzinę i jej pomagał a później chciał ich powyrzynać w pień bo niby poznali kim jest. Zastanawiające jest też to, że przez głupią ranę w nodze kulał a po wbiciu noża w klatkę piersiową wyszedł później przebrany za strażaka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones