PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707107}

Gość

The Guest
6,3 37 639
ocen
6,3 10 1 37639
7,0 16
ocen krytyków
Gość
powrót do forum filmu Gość

Początek intrygujący, końcówka żenada, jakbym opowieści z krypty oglądał, rozumiem sam zamysł reżysera, ale niestety na koniec zabrakło pomysłu ... może gdyby to był dwuczęściowy serial to by się sprzedało, a tak kolejny słabiak do kolekcji (nie jestem na siłę oryginalny i daje tylko cztery)

ocenił(a) film na 6
maximus_

Zgadzam się,film był intrygujący i zarazem zabawny, ale tylko do pewnego momentu - od sceny zjawienia się żałosnego oddziału sił specjalnych w domu Petersonów film przeobraził się w jakąś parodię. Zakończenie z cyklu "zabili go i uciekł", dekoracje rodem z Opowieści z krypty (swoją drogą niby która szkoła może sobie pozwolić na takie dekoracje? Co za absurd!), zero wyjaśnień odnośnie tego, po jakiego grzyba "David" zjawił się w ogóle w domu Petersonów.

ocenił(a) film na 6
konkret_filmweb

sto procent racji, film rozczarowujacy, fajna glowna role, wizualnie i dzwiekowo tez ok, niestety fabularnie mega rozczarowujacy, szkoda tez ze zadnych twist'ow akcji nie bylo

ocenił(a) film na 6
konkret_filmweb

dokladnie, od momentu ostrzelania domu film zmienil sie w kicz... choc pierwsza polowa dobrze sie zapowiadala... no i ta koncowka.. szkoda :(

ocenił(a) film na 6
konkret_filmweb

To samo pomyślałam. Jedyna bezsprzecznie dobra rzecz to soundtrack.

ocenił(a) film na 8
maximus_

Tak jak ^up: od momentu pojawienia się czarnego gościa to już równia pochyła dla fabuły. Od tego miejsca po prostu nie bierzemy filmu na serio. Super żołnierz, eksperymenty to jest tak banalne. Za to sam David banalny nie był. Film generalnie słaby, z rodziny tych bez klimatu, ale mi się podobał. Zabawny. Ma sporo smaczków i nawiązań. Dla mnie końcówka BOMBA 10/10 :D. Nie mów że po "What the f*ck" i tej muzyce chociaż trochę Ci się humor nie poprawił? :)

ocenił(a) film na 6
drrezed

film "generalnie słaby" i wystawiasz 8mke??

ocenił(a) film na 6
drrezed

Podeszłam do filmu z przymrużeniem oka, nie traktowałam go jako thrillera, lecz bardziej jako pastisz pewnych gatunków, motywów, chwytów filmowych. Dlatego nie nazywam filmu chałą. Oglądało mi się go przyjemnie, kilka razy wybuchnęłam śmiechem. "David" rozbrajał mnie na każdym kroku, a scena, gdy zamówił drinki cosmopolitan dla typków, którzy dręczyli syna Petersonów obłędna :-) Niemniej ostatnia ćwiartka filmu słabiutka, liczyłam na lepsze rozwiązanie akcji.

ocenił(a) film na 8
konkret_filmweb

Dobrze,że go tak potraktowałaś BO TO JEST PASTISZ,a do tego świetna czarna komedia. Ludzie już dawno powinni przestać sugerować się gatunkami na filmwebie,po tylu wpadkach. Choć po części jest to też wina trailera,który nastawia na trochę inne kino.

drrezed

No właśnie coś podobnego chciałam napisać. Jednak cieszę się, że obejrzałam go w domu, a nie w kinie :) Naprawdę niezły film, ale niestety tylko do momentu, w którym pojawiają się siły specjalne i wszystko zaczyna być beznadziejnie nudne i przewidywalne. A jeszcze do momentu całej strzelanki szeroki uśmiech nie schodził mi z twarzy, bo główny bohater jest naprawdę super, ma ten psychopatyczny błysk w oku, co jest dla mnie SZOKIEM, gdyż znam tego aktora z Downton Abbey gdzie grał mdłego "Puszka-Okruszka" z twarzą zbitego psa, a tu taka przemiana - ma u mnie wielkiego plusa za tę rolę. Świetna, nastrojowa muzyka, wizualnie też dobrze film wyglądał - szczególnie wszystkie te światła np. moment gdy David palił, wyglądało to obłędnie i wręcz psychodelicznie.
ALE jak napisał @drrezed:
"Dla mnie końcówka BOMBA 10/10 :D. Nie mów że po "What the f*ck" i tej muzyce chociaż trochę Ci się humor nie poprawił? :)"
Sam koniec jednak... no właśnie: był inny, bo TEGO się chyba nikt nie spodziewał. I faktycznie humor mi się poprawił po "What the f*ck" haha
Ostatecznie jeszcze nie wiem jaką ocenę mu wystawić.... Fabuła nie jest zbyt oryginalna i gdyby nie bardzo wyraźny główny bohater to byłaby totalna klapa, lecz ogólne wrażenie nie jest takie złe i tak naprawdę wcale nie czułam się znudzona tym filmem.

ocenił(a) film na 9
maximus_

Początek dobry, końcówka jeszcze lepsza. Zwłaszcza od momentu, nazwijmy to "butów" i rozpoczęcia się tego cudownego kawałka. Zna ktoś tytuł utworu?

ocenił(a) film na 8
Kierokat

Clan of Xymox - Cry in the Wind
https://www.youtube.com/watch?v=wh5FTOHD_Ac
Fragment użyty w filmie zaczyna się mniej więcej w połowie.

BTW. Jest już soundtrack (OST) do pobrania :)

ocenił(a) film na 9
drrezed

Nie, nie, chodzi mi o piosenkę z końcowej konfrontacji, śpiewaną przez kobietę, jak Anna pojawia się za Davidem.

ocenił(a) film na 8
Kierokat

anthonio (berlin breakdown version) – annie
https://www.youtube.com/watch?v=Bjqwu6IhOvw

ocenił(a) film na 9
drrezed

Dzięki wielkie!

ocenił(a) film na 9
Kierokat

http://www.youtube.com/watch?v=vlhhZIVhGw8

No to będzie chyba to.

ocenił(a) film na 9
rzyczki

Tobie również dzięki!

maximus_

Film do polowy swietny dalej klapa ale za to muzyka swietna .

użytkownik usunięty
maximus_

3/4 filmu było niezłe, reszte zaprzepaścili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones