PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32028}

Godzilla kontra Biollante

Gojira vs. Biorante
6,4 1 895
ocen
6,4 10 1 1895
Godzilla kontra Biollante
powrót do forum filmu Godzilla kontra Biollante

Wydanie DVD od SPI

ocenił(a) film na 9

Co myślicie o polskim wydaniu 6 części na DVD ? Według mnie takie sobie. W skład wchodzi Biollante, Król Ghidorah, Mothra, Mechagodzilla 2, Godzilla 2000, Megaguirus. Ja mam na razie cztery z licencją. Biollante ma koszmarne tlumaczenie, Powrót średnie, Mothra OK i Megaguirus OK. Czyta słaby lektor, bo Borowiec. Menu są też Ok, Mothra ma najlepsze. A wy co myślicie ?

Goro_Gondo

No cóż, w przypadku Godzilli największą frajdę mam oglądając w oryginalnym języku japońskim z dodatkiem polskich napisów. Pomijając już kwestię jakości tłumaczenia o której wspomniałeś, uważam że zestaw jest mocno średni. Ale od początku

1. Biollante - obraz 16:9 - super, język japoński - super, głos DD 2.0 - źle (czemu nie 5.1?)
2. Król Ghidorah - obraz 4:3 (litości!), język - angielski (Boże ty widzisz...), głos DD 5.1 - ok, ale przy języku angielskim to se można...
3. Mothra - jak wyżej, z taką różnicą na minus, że głos DD 2.0
4. Mechagodzilla 2 - obraz 16:9 - super, język japoński - super, głos DD 2.0 - źle...
5. Powrót Godzilli - obraz 16:9 - super, głos DD 5.1 lub DTS-ES - super, język angielski - lipa...
6. Megaguirus - obraz 16:9 - super, język japoński - super, głos DD 5.1 - byłoby perfekt, gdyby nie fakt, że w jednym miejscu zwyczajnie nie ma napisów... ot bubel.
- Do tego mamy w dodatkach... wybór scen! To się postarali. Nie ma co.

Niestety ale podobne mankamenty mają 8-pak polsatu, oraz Godzilla Final Wars w wydaniu Monolitu. Oczywiście wszystkie filmy z Godzillą dostępne w sklepach posiadam. Ale nie powiem, abym jakością tych wydać był zadowolony.

Czekam aż ktoś, kiedyś w Polsce zrobi wielkie wydanie kolekcjonerskie! Wyda chociażby jedną całą serię, ale zrobioną porządnie. Po japońsku, z dobrymi napisami, DD 5.1 przynajmniej + masa dodatków. Pomarzyć można.

ocenił(a) film na 9
Wolverin

Oj wątpię. Już chyba w ogóle żadna Godzilla nie będzie wydana. Ja ma od SPI cztery płytki i Final Warsa na 2DVD. Tłumaczenie jest koszmarne. Widziałeś dodatki na Final Wars? Tam tłumaczenie niektórych filmów są po prostu śmieszne. Godzilla kontra Gigan tłumaczą jako Godzilla kontra Gamera! Ale sam Final Wars różnie tłumaczą, raz jako Ostatnia Wojna, czasem Ostatnie Wojny, ale i zdarza się Ostatnie Starcie i bodajże Ostatni pojedynek. Ja też jestem zadowolony. Kupę kasy na Godzillę wydałem i nie czuje, żebym przepłacił. Bo to jednak warte jest. Ale, że Polscy dystrybutorze prawie zawsze dają plamę, to też trochę nie w porządku. W końcu płacę i wymagam. Ale fajnie mieć na półce i sam fakt cieszy, że ma się swoje ukochane filmy na DVD. Prócz właśnie DVD mam wszystkie 10 kaset od Vision i Ucieczkę King Konga. No i większość wersji TV. A o divix to nie wspomnę. Zwykle nie zasysam filmów, ale skąd w sumie wytrzasnąć np. Matango. Nie będę kupował z zagranicy, bo żyje w Polce i wypadało, żeby ktoś sobie przypomniał o takich perełkach.

Goro_Gondo

Ja z VISIONA mam tylko 5 filmów (Hedora, Megalon, Powrót, Biollante, Ghidorah) ale to i tak nic, bo odtwarzacza VHS już nie posiadam. Jakość tłumaczenia jest mówiąc delikatnie... problematyczna. Dla przykładu "Powrót Godzilli" 1984 z tłumaczeniem polsatu jest tak kiepski, że nie da się go oglądać. I weź tu nie sięgnij po wydanie... ekhm "nieoficjalne".

ocenił(a) film na 9
Wolverin

Niestety ale podobne mankamenty mają 8-pak polsatu, oraz Godzilla Final Wars w wydaniu Monolitu.

Przyznam, że żadne wydanie filmu nie zadowala od początku do końca. Koniec końców muszę przyznać, że monolith bądź co bądź wysilił się najbardziej...!

Na minus:
1. Dubbing angielski -zgroza! chociaż wersja japońskiego dubbingu angielskich dialogów też nie jest lepsza - najlepszy jest oczywiście rarytas w postaci 100% oryginalnych angielskich i japońskich dialogów, ale o takie wydanie trudno w każdym kraju)
2. DD 5.1 - tego DTSu jednak troszkę brak... ale przyznam, że jak na zwykłe 5.1 to i tak jest moc ;)
3. KOSZMARNE TŁUMACZENIE - rozjechane dialogi niejednokrotnie nie trzymające się kupy

Na plus:
1. Bardzo ładne wydanie - okładka 3D i dwa osobne pudełka na dodatki i film
2. DUUUUUŻA ilość dodatków - robi wrażenie nie tylko jak na wydanie Godzilli, ale w ogóle jak na wydanie filmu DVD w poslce
3. Tłumaczenie dodatków - Tak moi mili, jakie by ono nie było to jednak JEST... tu naprawdę należy docenić wysiłek dystrybutora bo większość filmów wydanych w Polsce z dużą ilością dodatków nie doczekała się żadnego tłumaczenia a tu jednak jest! ;)
4. Świetna jakość obrazu! - Tak to prawda, niestety film filmowi nie równy zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obrazu w polskich wydaniach - dobre nasycenie kolorów, czysta czerń bez pikseli i efektu mory, niezauważalna interpolacja, brak pixelozy i zauważalnych strat na kompresji!

Bądźmy szczerzy - gdyby dźwięk był oryginalny to byłoby to wydanie marzeń! I nie oszukujmy się - jakość tłumaczenia w naszych ukochanych perypetiach Godzilli to sprawa najniższej wagi (w końcu główny bohater nic nie gada - no dobra raz w historii :P )

PS: Pochwalę się Wam że za dwa miesiące powinienem mieć od znajomego prosto z Japonii świeżutkie kilka wydań na Blurayu ;) Czy mogę prosić Was o radę? Bo muszę na dobry początek wskazać mu jakieś 3-4 najistotniejsze tytuły które bym chciał mieć i się zastanawiam co podać... W moim rankingu:

w sumie nic z 3 serii nie jest dla mnie zbytnio kuszące, zwłaszcza że wszystko ma na DVD z polskich wydań w znośnej jakości...

1. Gojira (1954)
2. Godzilla vs. Hedorah (1971)
3. I tu mam dylemat... w sumie po głowie chodzą mi wszystkie filmy drugiej serii:
a) Godzilla vs. Biollante
b) Godzilla vs. Mechagodzilla 2
c) Godzilla vs. Destruktor
d) Godzilla vs. Spacegodzilla - niby słaby ale ja go w ogóle nie mam :/

ocenił(a) film na 7
Gojira

A czy ktoś wie czy można jeszcze jaką gdzieś dorwać w polskim wydaniu?

Sebastian_O_filmweb

Na Allegro jest na Blu-Ray

Goro_Gondo

Wiem, że trochę późno, ale też dołożę swoje dwa grosze. Posiadam zarówno wydanie 6x jak i 8x DVD. Nie jestem w stanie ocenić samej jakości wszystkich filmów (widziałem tylko 2 filmy), ale chciałem przyczepić się do czegoś innego, a mianowicie do tytułów. Nie wiem, czy to wina dystrybutorów, tłumaczów itd. ale niektóre części posiadają złe tytuły, np: Godzilla vs. Mechagodzilla tutaj nazywa się Terror Mechagodzilli (a przecież to jest oficjalna nazwa kontynuacji z 75 roku), Godzilla z 1984 i Godzilla 2000 w jednym i drugim przypadku noszą nazwę Powrót Godzilli.
PS: Jeżeli posiadasz wydanie 8xDVD, czy mógł być mi napisać skąd pochodzi muzyka z menu głównego?

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Niestety, niemam 8xDVD

szmyrgiel

a ja mam pytanko czy byłbyś zainteresowany sprzedaniem badz przegraniem i sprzedaniem tej 8boxowej godzilli ?

hudylobo

Oryginalnych płyt niestety nie sprzedam :D (zbyt duży sentyment), ale pomyślę nad drugą opcją;). Dam znać.
Ps Powstał nie dawno polski sklep Kajiu Sklep w którym możesz kupować różne rzeczy związane z Godzillą w tym filmy.
Pozdrawiam

szmyrgiel

oki,jak co to daj znać ;] dzięki za info, obczaję ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones