PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103954}

Godzilla kontra Mothra

Gojira tai Mosura
6,3 2 091
ocen
6,3 10 1 2091
Godzilla kontra Mothra
powrót do forum filmu Godzilla kontra Mothra

Obejrzałem już parę filmów o Godzilli. Jedne były lepsze, inne słabsze.
Ten jest pierwszym z nich, którego nie byłem w stanie obejrzeć do końca.
Zaczął się ciekawie, ale wkrótce poziom absurdu stał się nie do zniesienia, a zachowanie bohaterów kompletnie dla mnie niezrozumiałe. Ale może jestem za mało wrażliwy albo inteligentny? Albo miałem zły dzień?
pozdr.

Wniebowziety

Co było nie zrozumiałe a co absurdalne? rozwiń myśl jeśli możesz.

ocenił(a) film na 3
Wolverin

Może być trochę chaotycznie, bo nie mam wiele czasu.
Minęło parę miesięcy i nie pamiętam wszystkiego dokładnie, więc mogę coś pokręcić.
Ale np wyobraźcie sobie, że poszukujecie skarbów i znajdujecie wielkie jajo. A tu spod kwiatka wychodzą 2 panienki i mówią, że ziemia jest żywą istotą i stworzyła potwory... Naprawdę lubię bajki, ale bez przesady. Bo niedługo nakręcimy film "Godzilla kontra ziemia".
Dobrze, to absurd, ale bajka.
Teraz zastanówmy się, jak by zareagował normalny człowiek. Czy w tej sytuacji powiedziałby "o tak, zabierzmy jajo do nas do Warszawy, czy do Krakowa, tam bedzie bezpieczne"? Poza tym, czy podróż tysiące kilometrów przez ocean jest bezpieczna??? Z dalszego ciągu filmu wiemy, że nie.
No właśnie. A co zrobili nasi kochani bohaterowie w niebezpieczeństwie? Odłączyli i zostawili na pastwę Godzilli stworzenie, które jeszcze nie wykluło sie z jaja, a które ma URATOWAĆ ŚWIAT!!! (Tak przy okazji - jeśli to stworzenie było takie ważne, dlaczego nie mozna było go przewozić choćby pod eskortą?) I nie przejęli się zbytnio, że "wybawiciel" ziemi, na którym im tak zależało, poszedł sobie. W końcu doszli do wniosku, że dobrze się stało. Kto by się przejmował wielkim robalem? (??) Nawet chyba te 2 małe dziewczyny nie rozpaczały za bardzo.
I gdzie tu konsekwencja? rozsądek? sens?
Albo - z innej beczki - w dalszym ciągu jeden facet zobaczył wspomniane wcześniej dziewczynki spod kwiatka, nawet nie zdziwił się, tylko powiedział: "super, zatrudnimy je w reklamie". I tyle z jego reakcji. Ci Japończycy chyba niczemu się nie dziwią.

Tyle w skrócie. Chyba było tego więcej, ale już nie pamiętam.
pozdrawiam

użytkownik usunięty
Wniebowziety

Japończycy niczemu się już nie dziwią...
bo owe dwie panienki wystąpiły już w niejednym filmie z Mothrą :-)

ocenił(a) film na 3

No może faktycznie za mało znam kulturę japońską. Jestem w końcu tylko prostym człowiekiem, starającym się kierować po prostu chłopskim zdrowym rozsądkiem.
Pozdrawiam wszystkich fanów japońskiej twórczości. A zresztą - niech tam będzie - nie tylko japońskiej.

ocenił(a) film na 10
Wniebowziety

oj gosciu gosciu nie wiesz co to dobry film;) i tyle ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones