PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103954}

Godzilla kontra Mothra

Gojira tai Mosura
6,3 2 091
ocen
6,3 10 1 2091
Godzilla kontra Mothra
powrót do forum filmu Godzilla kontra Mothra

film na początku zapowiada się ciekawie ale po tym jak pojawiają się te wróżki film zmienia się w totalną klapę.pozatym godzilli jest mało ,to ta ukradła mu film(godzilla gra tu chyba rolę epizodyczną).a wracając do tych wróżek ,prześpiewały ponad połowe filmu(już myślałem że godzilla zmieni się w film muzyczny).aco do końcowej bitwy która zawsze okazuję się najlepsza tutaj okazała się beznadziejna,batra i mothra łączą siły i pokonują naszego ulubieńca,moim zdaniem to godzilla powinien zabić i mothre i batre!

ocenił(a) film na 5
godzilla5

Choć jestem miłośnikiem Kaiju, to Mothry nie cierpię. Moim skromnym zdaniem psuje każdy film, w którym się pojawi. Ta cała baśniowa otoczka z wyspą Mothry i wróżkami irytuje mnie strasznie. Szerokim łukiem omijam części z nimi, nawet te z pierwszej serii.
Fakt, że Godzille zawsze były infantylne i mało logiczne, ale motyw z tymi "kosmoskami" to już przegięcie.
Godzilla vs. Mothra to zdecydowanie najsłabsza część drugiej serii. Zresztą nie wiele lepszego można powiedzieć o kolejnej części z Mechagodzillą. Na szczęście lepsza jest Kosmogodzilla, a już całkiem dobrze wypada ostatnia część, Destruktor.
Drażni mnie tylko ta telepatka Miki i jej łzawe westchnienia "Och Godzilla, och Junior" przez kilka części. Ogólnie, pomysł z Juniorem uważam za chybiony.
Gdyby:
- Wywalić Juniora i ckliwą telepatkę
- Pozbyć się Mothry i wróżek
- Skrócić każdą część o 10 minut
To seria Heisei była by R E W E L A C Y J N A. Oczywiście jak dla mnie.

Jedynym plusem omawianego filmu, jest to, że Mothra w stosunku do lat 60-tych (nazywałem ją tam 'Wełniaczkiem') jest ciut lepiej zrobiona. Ale to za mało.

de_Franco

"Wełniaczek" - bardzo ciekawe określenie dla Mothry :)

A tak w temacie:

Mothra wcale nie jest aż tak zła postacią w serii filmów z Godzillą bo zazwyczaj jest pozytywnym bohaterem więc nie zgodzę się z opinia założyciela tematu.

O ile mi wiadomo Wróżki są strażniczkami Mothry albo jej opiekunkami i ich obecność w filmach z Mothrą jest jak najbardziej potrzebna (tak jak w filmach z Batmanem był potrzebny reflektor z symbolem nietoperza jaki miała policja w Gotham City)

Godzilla nie może pojawiać się w całym filmie bo byłoby to zbyt nudne i przewidywalne a tak film chętnie się ogląda.


de_Franco - Junior jest bardzo fajną postacią jak również jego obecność jest ważna bo po filmie z Destruktorem gdy stary Godzilla roztapia się to właśnie Junior przejmuje całą energię wracając do życia i dzięki temu mamy logiczne kontynuacje filmów (seria Millenium)

Ogólnie każdy film o Godzilli jest ze sobą powiązany przez wydarzenia lub postacie pokazane w tych filmach więc wyszukiwanie tu minusów nie jest opłacalne bo nie da się zrobić czegoś by pasowało każdemu z osobna...

Krzysztof1308

jeba'C żaboli.

kapodaster

ino Ruch.

kapodaster

Kolejny troll ? :( Taki ładny temacik uwalić szambem... Wstyd...

Krzysztof1308

Nie zgadzamy w wielu kwestiach ale tu masz rację... .

TheBlur

eeej, karzdy ma swoje zdanie, sa gusta i gusciki, nie obrazaj mojego gustu loool!

kapodaster

Ani mi w głowie obrażać czyiś gust. Ale twój komentarz był co najmniej dziwny... .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones