PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=58}
6,0 48 753
oceny
6,0 10 1 48753
4,2 12
ocen krytyków
Godzilla
powrót do forum filmu Godzilla
theszatanx

Niestety jestem wyjątkiem. Jak byłem mały i pierwszy raz oglądałem tą wersje Godzilli to mi się podobała (wiadomo- akcja, wybuchy, efekty i zmutowane jaszczurki). Jednak za każdym razem jak wracam do tego filmu to coraz wyraźniej widzę wszystkie wady i teraz wcale nie dziwi mnie krytyka i porażka tego filmu. Zdecydowanie większy sentyment mam do japońskich filmów.

szmyrgiel

Jaka porażka? Swoje film zarobił co miał zarobić w porównaniu do tych japońskich! A jeśli mam porównać do tej "Król Potworów ", to także wyszedł dużo lepiej jeśli popatrzmy na budżet i zysk!

Adi_95

W stosunku do budżetu i sukcesu Dnia Niepodelgłości to kiepsko zarobił. Film kończy się zresztą cliff hangerem, bo planowano kolejne części, które ostatecznie nie powstały. No i niezapominajmy o kiepskich recenzjach i Złotych Malinach.

ocenił(a) film na 7
theszatanx

Ja mam sentyment do tego filmu i tylko dla tego daje mi aż 7 choc gdybym go obejrzał teraz jako pierwszy raz to raczej 5 lub 4 ale jako dziecko bylem pod wrażeniem jaszczurki :)

neero

Dokładnie.

ocenił(a) film na 3
theszatanx

Kultowa to jest Godzilla z 1954 roku

ocenił(a) film na 3
mistrz_sheldon

Dokładnie to miałem napisać...

ocenił(a) film na 5
theszatanx

Ja jako dziecko oglądałem stare Japońskie Godzille. To dopiero kultowe filmy. To dla mnie tania podróbka.

ocenił(a) film na 6
theszatanx

Oczywiście, że tak. Klasyka, trochę kulawa ale klasyka.

ocenił(a) film na 7
theszatanx

Ja się zgadzam. Oglądałem ten film wielokrotnie w dzieciństwie i sentyment do tego filmu pozostał, bo go uwielbiałem. Z biegiem lat oczywiście zauważa się absurdy tej produkcji, ale według mnie nadal jest dobrą rozrywką. I tu zaznaczam, rozrywką. Jest wielki potwór, jest armia USA, są wybuchy i destrukcja. Jeśli ktoś nie oczekuje od tego filmu ambitnego kina, tylko nastawi się na rozwałkę, no to ten film aż tak źle nie wypada.

ocenił(a) film na 8
Gooner250

Ja też widziałem go jako dziecko, ale, że lubię filmy z Godzillą i ogólne kino akcji i sf to oglądam go w kółko. Chyba widziałem go więcej razy niż Piąty Element.

ocenił(a) film na 8
theszatanx

Jest bardzo dobrym filmem z nie byle jaką obsadą i fabułą, Godzilla przypomina wyglądem olbrzymiego dinusia (w sumie to chyba Dzilla) i bardziej przypada mi do gustu niż ta pionowo stojąca, szkoda bo ostatnia scena była furtką do nakręcenia dwójki z jej udziałem

ocenił(a) film na 8
theszatanx

Poprawka, to jest Zilla
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zilla_(potw%C3%B3r)

theszatanx

Pierwszy raz widzialem wtedy w filmie tak realistycznie pokazanego, tak wielkiego potwora, ktory rozwala miasto.
Te wszystkie wczesniejsze japonskie godziille, z gumowymi potworami, goscmi w kostiumach rozgniatajacy tekturowe makiety miast... TO ZALOSNA GROTESKA I KARYKATURA.
Dlatego ten film jest kultowy bo byl PIERWSZY, ktory pokazal tak nierealistyczny temat w akceptowalny wizualnie sposob. Naprawde mozna bylo poczuc/zobaczyc jakby to bylo gdyby taki potwor "przechadzal sie" po miescie.

Do tego jeszcze charakterystyczna i pasujaca energia do filmu, piosenka p.daddyiego "come with me".

To sprawilo ze film byl czym ORYGINALNYM, nowym, swiezym, PIERWSZYM. I dlatego ma szanse byc pamietanym dluzej niz te dziesiatki przed nim i kolejne po nim - bo jest na ich tle wyjatkowy.

ocenił(a) film na 8
theszatanx

nie nie jest slaby i nigdy nie bd jest swietny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones