PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565162}
6,0 83 956
ocen
6,0 10 1 83956
6,0 23
oceny krytyków
Godzilla
powrót do forum filmu Godzilla

Dziwne zakończenie.

ocenił(a) film na 6

Dość zaskakująca jest końcówka filmu.
Godzilla walczy ze skrzydlatym Muto, po wszystkim pada na ziemię, budynek się wali i megajaszczur znika w chmurach pyłu. Następnie por. Ford próbuje odpłynąć łodzią z głowicą, znów pojawia się Godzilla i urywa łeb większej, lądowej wersji Muto.
Natomiast w ostatniej scenie widzimy Godzille, która podnosi się z podobnejj pozycji jak po walce z latającym draniem. Ten montażowy "brak ciągłości" sprawił, że przez moment miałem wrażenie jakby były dwie godzille bo ta z walki przy statku wydawała się mniejsza w porównaniu z końcowym ujęciem wchodzącej do wody, dość wielkiej Godzilli.



Hurokan

To było trochę inaczej:
Godzilla zabija latające Muto, po czym wali się na niego budynek i traci przytomność. Później niespodziewanie odzyskuje siły i zabija drugie Muto. Brody odpływa łódką i traci przytomność, w tym samym czasie widzimy z jego perspektywy jak Godzilla ponownie pada z wyczerpania, tym razem na dłużej.

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Faktycznie, masz rację. Obejrzałem końcówkę jeszcze raz, ujęcie z upadkiem trwa kilka sekund i wcześniej mi umknęło.

ocenił(a) film na 7
Hurokan

Jak dla mnie zakończenie bomba. W końcu decydujące osoby zostawiły te biedne stworzenie w spokoju i pozwoliły mu "odejść". Oczywiście nie twierdzę, że w życiu realnym takie osoby też nie chciałyby zabić Godżilli (nie wiadomo, czy nie wybiłaby ludzkości), ale chociaż w filmie ludzie przejrzeli na oczy i zobaczyli, że nie każdy "potwór" chce nas zabić (w filmie jakby nie było, nie atakowała ludzi, ba, nawet omijała przeszkody jak np. most). To mi się podobało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones