PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565162}
6,0 84 035
ocen
6,0 10 1 84035
6,0 24
oceny krytyków
Godzilla
powrót do forum filmu Godzilla

Mi się film podobał nie jestem fanem serii, a raczej znawcą chodzi mi o to czy Godzilla jest dobra czy
zła w końcu? Pamiętam wersję Emmericha tam to walczyli tylko z nią a tutaj w końcu walczy z
jakimiś potworami bo chyba tak powinno być z tego co pamiętam z oryginalnych wersji.
Z kim walczyła Godzilla z jednym z potworów ze swojego uniwersum? Pamiętam np MechaGodzille
z jednego z filmów i jakaś wielkę ćmę ale jak się nazywała nie pamiętam:)

Mi sie film podobał, szczególnie końcówka i w końcu mial ten promień z paszczy, bo z tego co
pamiętam w oryginalnych wersjach go posiadał :)

ocenił(a) film na 8
mere

Nie, to był zupełnie nowy stwór stworzony przez Amerykańców na potrzeby tego filmu.

ocenił(a) film na 10
Marcin21jw

I dlatego słaby

ocenił(a) film na 10
Smok_Eustachy

Lepszy motyl z kosmosu czy ruszajaca sie smoła?

ocenił(a) film na 10
Daroo_3

Mothra nie była z kosmosu. Smoła zaś jest oryginalna.

mere

Nie wiem, do końca czy pytanie dotyczy Godzilli z japońskiej serii, czy z filmu Edwardsa. W wersji z 2014 Godzilla jest obrońcą świata- jeżeli coś grozi zagładzie Ziemi to rusza na ratunek, ale też nie jest (że tak ujmę) szczególnie subtelny i delikatny w swoich działaniach, więc nie dba o to, czy podczas swojej misji zniszczy się jakieś miasto, lub zginą ludzie. Jest więcej bardziej neutralny. W japońskiej serii eksploatowano Godzillę na wiele sposobów
- raz Godzillą był atomowym demonem, potworem którego jedynym pragnieniem jest niszczyć i zabijać wszystko co go otacza.
- był też Godzilla dobry i przyjazny. Taki który nie robi ludziom krzywdy, swoim zachowaniem i sposobem poruszania się nie różni się od ludzi i jedyne czego pragnie to bronić niewinnych przed potworami.
- był też Godzilla taki jak w filmie Edwardsa- groźny, ale też obrończy. Jego zadaniem jest bronić Ziemię, ale nie liczy się z kosztami.
- była też wersja pomiędzy tym złym a neutralnym- Godzilla jest groźny dla ludzi, "w wolnych chwilach" atakuje duże miasta, ale kiedy pojawia się jakiś inny potwór, konkurencja, to Godzilla rusza aby wypędzić intruza ze swojego terytorium.

A Muto są zupełnie nowymi potworami, stworzonymi na potrzeby filmu Edwardsa. W następnych częściach zapowiedziano kilku potworów z japońskich filmów.

ocenił(a) film na 8
mere

Tu Godzilla był dobry. Jak skończył walczyć z innymi potworami zagrażającymi ziemi i ludziom i gdy odpoczął, popatrzył na ludzi i poszedł sobie do oceanu.

ocenił(a) film na 8
jagoda49

Ja wiem czy dobry? jak mówili w filmie on ma po prostu utrzymywać równowagę na planecie. Ludzie są dla niego jak karaluchy to nic dziwnego ze nie zwraca na nich uwagi :)

ocenił(a) film na 8
Adamo

Tak. Ale nie jest specjalnie źle nastawiony do ludzi.

ocenił(a) film na 8
jagoda49

My z reguły do robaków też nie jesteśmy źle nastawieni :) nadepniemy to trudno ale tak to szkoda buta brudzić :)

ocenił(a) film na 8
Adamo

Tak. Może niepotrzebnie uważamy, że świat tylko do nas należy.

ocenił(a) film na 8
jagoda49

tylko w naszym prawdziwym świecie nikt nie przyjdzie i nie zrobi porządku, rozpieprzymy wszystko i pewnie siebie przy okazji.

ocenił(a) film na 8
Adamo

Niewykluczone.
Niezależnie od wszystkiego, uwielbiam tego ślicznego potwora Godzillę.

użytkownik usunięty
mere

Najbardziej podobalo mi się spojrzenie Godzilli na Watanabe i ten orientalny wątek muzyczny. Gdyby dać w tym ujęciu chmurki jak z komiksu to obok Kena powinno widnieć ,,spotkałem legendę''

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones