PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799}
7,1 88 495
ocen
7,1 10 1 88495
6,4 17
ocen krytyków
GoldenEye
powrót do forum filmu GoldenEye

Po szesnastu, główny dobrych, Bondach (jedyna słabsza część - Zabójczy Widok, której nie uratował nawet Walken) przyszedł czas na pierwszego pozimnowojennego i jak się okazało zdecydowanie słabszego. Oczywiście są tutaj świetne, charakterystyczne momenty: czołg, strzelający gipsem Q, ucieczka z wagonu, zgniecenie po upadku Beana, ale ogólnie to jednak słaba bondynka, przeciętny do bólu Brosnan, mało akcji i robienie z cyklu zwyczajnej sensacji, takiej typowej dla lat 90tych. Pewnie pozytywny odbiór w Polsce wynika z tego, że był to pierwszy Bond w wolnej Polsce, z którym przeciętny Kowalski, a nie fan serii, się zetknął, że pojawiła się Polka i że to sensacja klasy B, którą w kraju nad Wisłą się uwielbia. W sumie za mało akcyjnego survivalu i bondowskiego humoru.

ethan33

Zgadzam się z prawie wszystkim (akurat "Zabójczy widok" zawsze lubiłem). Właśnie po raz kolejny przypominam sobie wszystkie Bondy, ostatnim z tych które teraz widziałem był "Goldeneye" i jest on zdecydowanie najsłabszym z nich. Już od samego początku jest beznadziejny - scena w której dogania w locie samolot przebija głupotą te wszystkie najbardziej naiwne sceny ze starszych Bondów - tamte chociaż miały swój urok.

ocenił(a) film na 8
ethan33

mi sie goldeneye podobal , oczywiscie ma wady ale to i tak udana czesc
ogolnie uwazam ze wszystkie 4 bondy z Brosnanem maja pewien klimat ktory wlasnie powinien byc w Bondowym filmie nie to co teraz gdzie Craig wydaje sie byc zwyklym zabojca.

ethan33

Też uważam że ten film jest średni już następny był lepszy choć Złote oko nie jest najgorszym filmem z P Brosnanem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones