PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799}
7,1 88 512
ocen
7,1 10 1 88512
6,4 17
ocen krytyków
GoldenEye
powrót do forum filmu GoldenEye

Z kolei Sean Bean tuż przed śmiercią: Za Anglię, James?
I Bond naprawdę nie wie, co odpowiedzieć.
Plus sporo celnych spostrzeżeń wokół upadku bloku wschodniego i końca zimnej wojny
I jakże nietypowe kobiety: emancypantka Izabella Scorupco, sadomasochistka Famke Janssen i
Judi Dench debiutująca jako M.
No i najlepszy prolog w historii serii spuentowany najlepszą piosenką do Bonda (a to dopiero
początek tego wspaniałego widowiska wirtuozersko zainscenizowanego przez Martina Campbella
i sfotografowanego przez Phila Meheuxa)
Zawsze warto:)

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Prolog miejscami naprawdę dobry, ale niestety dogonienie spadającego samolotu zaliczam do jednej z największych bzdur jakie kiedykolwiek widziałem w kinie. Dobrze, że za chwile wchodzi Tina Turner i jedna z najlepszych czołówek z serii.

AutorAutor

Wydaje mi się, że Bond odpowiada: "Nie za Anglię, za mnie".

ocenił(a) film na 10
duzami

To prawda. Ale to mówi dopiero na samym końcu. Wcześniej, gdy Alec Trevelyan wypowiada te słowa przed plutonem egzekucyjnym jest w nich wiele uzasadnionego żalu i sarkazmu (wie że zaraz zginie). Wówczas Bond nie mówi nic. Bo i co ma powiedzieć. W tym momencie te słowa rzeczywiście nic nie znaczą. Są puste. A przecież za nie właśnie oddają życie. Patrioci.

AutorAutor

Już się pogubiłam, to w końcu ile razy umierał ten nieszczęsny Bean?
Jeśli chodzi o patriotów, to podobno umierają za ojczyznę, ale rzeczywiście słowa formułują takie właśnie, a nie inne oczekiwania.

ocenił(a) film na 10
duzami

Teoretycznie dwa razy, faktycznie raz, bo pierwszy był oszukany, ale słowa "Za Anglię, James" wypowiada już wtedy.

AutorAutor

Niejeden chciałby być tak oszukany.
Swoją drogą w pierwszym poście napisałeś, że Bond nie wiedział co powiedzieć przed jego śmiercią /znaczy Beana/, a umiera się /niestety/ tylko raz. Chyba mieszacie, kolego i to straasznie :-)

ocenił(a) film na 7
duzami

Alec Trevelyan był zdrajcą już w momencie gdy wspólnie z Bondem wykonywał misję w ośrodku badań nad bronią chemiczną na Syberii. Alec już wtedy współpracował z Orumovem, dlatego ten wykonując ,,egzekucję'' minimalnie chybił oddając swój strzał. Wszystko było wcześniej ukartowane. W filmie nie pokazano dokładnie sceny w której Orumov strzela do Aleca, dopiero po strzale widzimy osuwające się ciało 006. Słowa "Za Anglię, James" miały tylko niejako uwiarygodnić w oczach Bonda całą sytuację, dla Orumova natomiast stanowiły sygnał do oddania strzału. Tak ja to interpretuję.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

No i M.
Nigdy wcześniej, ani później nie był/była lepsza.
"Jeśli myślisz, że nie będę potrafiła wysłac na śmierć, to się mylisz. Zrobię to. Ale nie bez zastanowienia."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones