PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799}
7,1 88 512
ocen
7,1 10 1 88512
6,4 17
ocen krytyków
GoldenEye
powrót do forum filmu GoldenEye

Załamka

ocenił(a) film na 7

Dotychczas Telewizja Polska wyświetlała cotygodniową serią Bondy z Maciejem Gudowskim jako lektorem, który idealnie czytał tłumaczenie niezapomnianego Tomasza Beksińskiego. Jednak wczoraj zastąpiono go Stanisławem "Modą na sukces" Olejniczakiem. Koszmar. Strach pomyśleć, co będzie, jeśli wszystkie kolejno wyświetlane części również będzie czytał "Pan Moda Na Sukces".

Shiloh

Nie było tak źle Shiloh. Ja nie skupiałam się na lektorze, był dla mnie niezauważalny, "niesłyszalny" - czyli dobrze wykonał swą robotę.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Dokładnie, mnie też nieco to zniesmaczyło. Gudowski dobry nie jest, ale Bonda akurat czytał OK i tak się już wdało, że on czyta je w TVP. A teraz dali w 16x9 i zmienili lektora... Teraz się modlić, żeby całej serii nie dali w 16x9 ze zmienionym tłumaczeniem i lektorem....

Goro_Gondo

Wcześniej też było chyba 16:9. Ale fakt, Olejniczak zupełnie nie pasuje do Bondów.

ocenił(a) film na 7
marek222

Tak, właśnie było. Pamiętam jak chyba na tym filmie, kilka lat temu podczas emisji tym w TVP coś się popieprzyło i kilka minut jeszcze raz leciało to samo. Tzn - film cofnął się o kilka minut do tyłu i dalej już normalnie szedł.

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Edit - źle przeczytałem, myślałem, że chodziło o wczoraj i napisałem, że właśnie było. Jak kiedyś nadawali nie pamiętam, ale przypuszczalnie w 4x3, albo w kaszecie.

Goro_Gondo

No może, ja już nie pamiętam co było w tv, na DVD było chyba 16:9 z nieco wulgarniejsżą wersją tekstu czytaną przez Gudowskiego. Wczoraj wypadło to dość słabo.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Wersja "GoldenEye" z 16x9 leciała już podczas emisji filmu w TVP we wrześniu.

ocenił(a) film na 7
robert2207

Tak, ale wcześniej, wcześniej chyba nie. Swoją drogą według mnie nie potrzebnie zmieniają na 16x9...

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Prawda. Niby obraz jest ładniejszy, ale z 4x3 był lepszy klimat, no i czytał Gudowski (według mnie najlepszy lektor).

ocenił(a) film na 7
robert2207

No 4x3 miało swój urok. A jak zmieniają teraz na 16x9 to często też kultowych lektorów jak Knapik itp. wymieniają na jakiś amatorów...Gudowski jest taki, no powiedzmy OK. Na pewno lepszy niż Szydłowski, czy Olejniczak .

ocenił(a) film na 10
Shiloh

Miałem dokładnie to właśnie pisać. Dobrze, że zostawili chociaż tekst Tomasza Beksińskiego. Gudowski przeczytał wszystkie filmy z Bondem dla TVP i jego głos idealnie pasował. Z Olejniczakiem (który dla mnie jest też świetnym lektorem) zrobił się film komediowy. Dodam, że po konwersji z 4:3 na 16:9 to on czyta Bondy z Brosnanem dla publicznej. To już nie pierwszy taki przypadek, że TVP coś kombinuję z zamianą lektorów. Tych filmów jest sporo bo mam dobrą pamięć do tych co czytają.
- Piraci z Karaibów 1 Gudowski--> Olejniczak
- Armageddon, Matul --> Szydłowski
- Szósty zmysł, Gudowski --> Borowiec
- Rambo 1 Olejniczak --> Szydłowski
Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę. Co ciekawe to tyczy się tylko filmów emitowanych w jedynce, bo w dwójce po konwersji do 16:9 Twister, Gliniarz z metropolii, Życie czy Nic do stracenia nie było zmian lektorskich.

ocenił(a) film na 7
bozo777

Kiedyś seria "Żandarma" z Funesem TVP wyświetlała ze Stanisławem Olejniczakiem. Potem zastąpił go Maciej Gudowski.

ocenił(a) film na 10
Shiloh

2 filmy z serii z "Żandarmem" Olejniczak przeczytał też dla Polsatu. "Żandarm w Nowym Jorku" i "Żandarm się żeni". Resztę Gudowski.

Shiloh

Dziś kolejny film, miejmy nadzieję że z Gudowskim.

ocenił(a) film na 7
marek222

Niestety, znów "Moda na sukces".

Shiloh

Nie da się oglądać, widzę Bonda z M a słyszę Brooke i Taylor.

marek222

zgrabnie podsumowane :)

klarcis17

Zgrabnie wykonane zdjęcie profilowe. ;)

marek222

jeszcze raz zgrabnie podsumowane ;)

ocenił(a) film na 8
Shiloh

Ja osobiście nienawidzę filmów z lektorem.Oglądam tylko wersje oryginalne z napisami.Z lektorem tylko wtedy,kiedy albo muszę albo nie mam wyjścia,bo wersja z lektorem to jedyna forma w jakiej dany film mogę obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
Shiloh

Przypomniało mi się, że w zapowiedziach tego filmu w TVP była wersja z czytającym Gudowskim w 16:9. Co ciekawe w zapowiedziach podanych przeze mnie wyżej filmów też były fragmenty z lektorami z formatu 4:3.

bozo777

A wiecie może kto jest lektorem na 4 Blu-Ray'ach ? Bo chętnie bym nabył ten komplet Brosnana, ale nie z Olejniczakiem...

ocenił(a) film na 10
marek222

Wszystkie części Bonda z Brosnanem na Blu-Ray czyta Maciej Gudowski. Tutaj masz potwierdzenie:
http://poral.eu/007_james_bond.php

bozo777

Dzięki. Myślę czy nie kupić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones