PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477853}

Gomorrah

Gomorra
6,4 20 049
ocen
6,4 10 1 20049
6,4 12
ocen krytyków
Gomorra
powrót do forum filmu Gomorra

Film jest oparty na książce. Ostatnio przeczytałam My, dzieci z dworca ZOO, a dopiero potem
obejrzałam film. Niestety.... Film nie przypadł mi do gustu. Jednak uważam, że gdyby była
odwrotna kolejność, to film miałby chociaż cień szans bardziej mi się spodobać.
Czy jest ktoś kto czytał książkę Gomorra i oglądał tenże film?

ocenił(a) film na 9
kasiooola3

Wydaje mi się, że książka i film to dwa osobne byty i można zacząć od obojętnie czego. Pewnie moja porada i tak już po fakcie :) Ciekawe czy się podobał film...

ocenił(a) film na 7
varda89

Jak dla mnie książka Saviano była, zwyczajnie, PRZEŁADOWANA informacjami (setki nazwisk, pseudonimów, nazw miejscowości, ulic, danych statystycznych etc.), dlatego też nie wyobrażam sobie, żeby ktoś był w ogóle w stanie dokonać jej wiernej adaptacji (chyba, że pokusiłby się o stworzenie serialu dokumentalnego). W związku z powyższym, jeśli jesteś zwolennikiem poznawania w myśl zasady "od szczegółu do ogółu", proponuję najpierw sięgnąć po książkę. Jeśli zaś odwrotnie - na początek, lepszy będzie film.

ocenił(a) film na 8
kasiooola3

Varda ma rację. Jest wiele różnic między książką, a filmem. Ale wydaje się, choć na ogół nie jestem fanem tej teorii, warto zacząć od książki. Jest znacznie bardziej rozległa, zahacza o mnogość wątku i w bardziej przenikliwy sposób analizuje działalność Camorry. Film to znów brutalne zderzenie z rzeczywistością, surową i bezkompromisową.

ocenił(a) film na 4
Nielatek

Całkowicie się zgadzam, film na tle książki bardzo spłyca wątki całego mechanizmu gospodarczego czy społecznej akceptacji dla zjawiska. Na tle książki słaby.

kasiooola3

ksiazka i film sa siebie warte,acz kolwiek zupelnie inne;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones