PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10411}

Goonies

The Goonies
7,4 32 969
ocen
7,4 10 1 32969
7,2 19
ocen krytyków
Goonies
powrót do forum filmu Goonies

taaak... piękne czasy, okres i pora z którym najbardziej kojarzy mi się właśnie ten film :)

Nu_RaKu

No, fajny przygodowy film, zrobiony z humorem i wyobraźnią. I nawet 13 lat po nakręceniu doczekał się polskiego plagiatu w postaci miniserialu dla dzieci "Gwiezdny Pirat" - tam też była grupa nastolatków poszukująca skarbu, panikujący grubas, którego zdaniem burczenie mu w brzuchu to zły znak, zjeżdżalnie w jaskiniach, złodzieje chcący odebrać dzieciakom skarb.

W spisie obsady na stronie tego filmu popełniono kilka błędów - powinno być "Paszcza" zamiast "Jadaczka" i "Baleron" zamiast "Gruby". Nie wiem, kto układał ten spis, ale źle to zrobił. I na pewno nie kierował się tłumaczeniem spotykanym w TV.

Trojden

hmm... tak się składa, że ja pamiętam właśnie z dawnej wersji VHS "Jadaczkę" i "Grubego", po latach, kiedy znów oglądnąłem film ale już z innym lektorem (chyba na Ale Kino!) to byli właśnie "Paszcza" i "Baleron". W sumie podobają mi się obie wersje ale z sentymentu wolę tę pierwszą :). Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
pitero83

Ja miałem wersję gdzie zamiast "Grubego" był "Pajda":D No i "Delta" odnośnie tego wietnamskiego Bonda.. Chociaż słyszałem wersję, że miał ksywę "Cyferka".. Może ktoś się spotkał jeszcze z innymi wersjami pseudonimów?

ocenił(a) film na 9
Trojden

"Jadaczka" i "Baleron" u mnie też występowali na VHS :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones