PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31336}

Gorączka złota

The Gold Rush
7,8 12 173
oceny
7,8 10 1 12173
7,8 19
ocen krytyków
Gorączka złota
powrót do forum filmu Gorączka złota

Która wersja na DVD?

ocenił(a) film na 9

Mk2 razem z Galapagos wypuściła zestawy 10 filmów Chaplina (po 5 w zestawie lub osobno), między innymi właśnie "Gorączkę złota". Czy ktoś miał już z tym wydaniem do czynienia? Jeśli tak to czy wersja filmu zawarta na płycie to niemy oryginał z 1925 roku czy udźwiękowiona wersja z 1942? Bo mam sprzeczne informacje: wg serwisu portalfilmowy.pl (który jest partonem cyklu) jest to wersja z 1942, ale gdy sprawdzam sklepy internetowe to wszędzie mam napisane, że film trwa 96 min, co wskazywało by na wersję z 1925 roku (nowsza wersja trwa ok. 72 min.)
Jak to jest?

Pykman

Zapewne chodzi Ci o wydanie z r.2012. Jeśli tak to "Gorączkę złota" wydali w wersji z r.1942 - udźwiękowionej (Charlie sam napisał dialogi i tekst narratora i sam wszystko przeczytał) - trwającej 69 minut. Info pewne - mam ten film (wyd.2012) i właśnie obejrzałem.
I takież dane są zapodane na okładce - rok 1942 i długość 69 minut.

ocenił(a) film na 9
Mr_Pomeron

Dzięki za wyklarowanie!

użytkownik usunięty
Pykman

No niestety to jest ta wersja udźwiękowiona oraz skrócona. Narracja Chaplina mi nie przeszkadza, ale wycięcie paru scen bardzo.

ocenił(a) film na 10

Eee, zmiany są kosmetyczne przecież... Z tego co wiem brakuje jedynie malutkiego wątku pobocznego oraz pocałunku na koniec. No i były to zmiany wprowadzone przez samego Chaplina, więc co my możemy?

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

No tak. O tym to nie pomyślałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones