PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5903}
6,2 2 681
ocen
6,2 10 1 2681
7,2 15
ocen krytyków
Gorączka
powrót do forum filmu Gorączka

Ten film pozwolił mi utwierdzić się w przekonaniu o tym że Holland jest najlepszym polskim i ośmiele się stwierdzić, nie tylko polskim, reżyserem.
Świetny, choć jak większość jej filmów, ciężki, czasem wręcz przytłaczający. Doskonale ukazana historia, świetna gra aktorów. Do 10 najlepszych filmów jakie oglądałam, mimo że pewnie długo do niego nie wrócę ze względu na nizwykłą "przygnębiającość" :)

ocenił(a) film na 4
emdzeej

jakim polskim?...
co Holland ma wspólnego z polską kulturą?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
SoulConfessor

ech... zgaduję że ktoś z jej rodziny miał dobrze za komuny, a ona sama była agentką :)
Tak jak Kaczmarski (nawet kiedyś razem mieszkali, pewnie dla lepszej wymiany informacji), Wałęsa i czekaj... wszyscy?

SoulConfessor, ostatnio zauważyłam, że ciężko napisać cokolwiek gdziekolwiek bez wdawania się w kretyńskie dyskusje na temat pochodzenia, polskości etc. Agnieszka Holland jest świetną polską reżyserką, polską zarówno patrząc na dorobek, jak i pochodzenie. Tworzy za granicą, owszem, ale zapewniam Cię, że to w tej branży dość powszechny proceder. Natomiast co do jej poglądów religijnych czy politycznych, to mamy w tej kwestii cichą umowę, ona nie wtyka nosa w moje, a ja w jej.

ocenił(a) film na 9
emdzeej

emdzeej! fajnie, że jesteś użytkownikiem tego forum.Ukłony, esforty.

ocenił(a) film na 8
emdzeej

Eh dokładnie, każdy musi udowadniać jakim to nie jest 200% Polakiem. Smutne...
Pewnie zaraz ktoś zacznie mnie wyzywać od lewaków i komuchów haha.

ocenił(a) film na 10
SoulConfessor

Z całą pewnością o wiele więcej niż ty z rozumem. Z polskością zresztą też.

ocenił(a) film na 5
emdzeej

A Konwicki, Wajda, Kawalerowicz i inni. Żartujesz czy o droge pytasz?

ocenił(a) film na 8
mozgokop

Oczywiście są inni, mogę wymieniać dalej, Kieślowski, Has, Polański - ale doszłam do wniosku, że skoro Gorączka jest filmem Agnieszki Holland, to czemu nie napisać akurat o niej? Myślałam sobie "hej! pasuje chyba lepiej niż Fellini"
Co do tego który reżyser jest najlepszy, to mamy/mieliśmy tylu świetnych twórców, że można by się o to kłócić do śmierci, do mnie osobiście najbardziej przemawia kino Holland, ale nie będę się z Tobą bić jeśli wolisz Wajdę. To wolny kraj.
Czy nie? ;)

ocenił(a) film na 5
emdzeej

Nawet jeśli to jest wolny kraj, to nie oznacza, że każdy ma rację. Ale szanuję twój wybór.

emdzeej

Endzeej, bardzo podobają mi się Twoje odpowiedzi :) Ucinasz dyskusję i nie wdajesz się w głupie gadki, szacunek :)

Co do Holland, ostatnio obejrzałem Zabić Księdza i Gorączkę i muszę przyznać, że faktycznie te filmy coś w sobie mają, na pewno elita.

benek_4

Tyle, że on sam tą głupią dyskusję rozpoczął.

ocenił(a) film na 8
HlTMAN

4 lata temu, chciałabym zauważyć ;)
Może to dobry moment żeby zobaczyć Gorączkę jeszcze raz i porównać wrażenia kiedyś i teraz, a nuż - sama ze sobą się pokłócę. Czemu głupią? Wszak to tylko niewinny hołd dla filmu, który wywarł na mnie duże wrażenie i pani reżyser, którą szanuję.

ocenił(a) film na 10
emdzeej

nie wiem czy Holland jest najlepsza , ale Gorączka też byłaby/jest w mojej 10 najlepszych filmów polskich ever , .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones