PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31114}

Gospoda świąteczna

Holiday Inn
7,5 1 731
ocen
7,5 10 1 1731
7,0 3
oceny krytyków
Gospoda świąteczna
powrót do forum filmu Gospoda świąteczna

Nawet aż za bardzo. Wszystkich, którzy myśleli podobnie jak ja, że to film o Bożym Narodzeniu itd., muszę zmartwić: ten film jest o wszystkich świętach. Urodziny Waszyngtona, Walentynki, Wielkanoc, 4 lipca, na Gwiazdce i Sylwestrze kończąc. Ogólnie akcja filmu obejmuje 3 lata, i chociaż tylko kilka scen rozgrywa się poza zimą, jestem zawiedziony.

To jednak mało istotne, bo i tak w tym właśnie filmie są najlepsze sceny świąteczne – dekoracja gospody, ubrana choinka, padający śnieg... Tylko raz zrealizowano to w kinie lepiej*. No i legendarna pieśń „White Christmas”, do której trzeba się jednak przekonać, bo się zestarzała.

Ogólnie święta w ogóle nie są ważne w tym filmie – to tylko tło do beznadziejnej historii miłosnej, która nie ma nic wspólnego z miłością (zaręczają się, chociaż widzą się trzeci raz w życiu, a pierwszy, kiedy jedno z nich wie, jak ma drugie na imię, i tym podobne). Naciągana, głupia, powodująca dyskomfort u oglądającego.

Jedno co ratuje ten film (poza przyzwoitym wykonaniem ogólnym) to sceny tańca – Freda Astaira stepującego w rytm petard, Freda Astaira stepującego po pijanemu, i paru innych.


4/10

*http://www.youtube.com/watch?v=PBxPjvRu-S8&feature=related

ocenił(a) film na 6
_Garret_Reza_

To były urodziny Lincolna.

ocenił(a) film na 4
moniaL

Fakt, śpiewali o Abrahamie, mój błąd.

_Garret_Reza_

Były i urodziny Washingtona, Garret ma rację:)

ocenił(a) film na 9
_Garret_Reza_

A moim zdaniem film jest świetny.Już takich musicali nie produkują.Ja daję 9/10.genialna rola Freda Astaira.

ocenił(a) film na 8
_Garret_Reza_

"White Christmas" sie zestarzala? A skad!:o

ocenił(a) film na 9
Qjaf

No, właśnie. Co za niedorzeczność! Rzeczy ponadczasowe nie mają prawa się zestarzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones