PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5908}

Gotyk

Gothic
6,4 2 316
ocen
6,4 10 1 2316
7,2 6
ocen krytyków
Gotyk
powrót do forum filmu Gotyk

Raz napisałem

ocenił(a) film na 8

że mi sie nie podobał. I fakt, film jest ciężki, męczący i rozczarowujący a jednak jest w nim coś takiego przez co wróciłem do niego kilka razy. I wiecie co? Teraz nawet go polubiłem, poczułem klimat tego filmu.

użytkownik usunięty
mim1312

W filmie jest po prostu za mało Russella. Niby wszystko zanurzone w tym charakterystycznym dla niego wulgarnym kiczu, ale nic ponadto, nie ma tu chyba np. wszechobecnej u niego fallicznej symboliki... Jakby Russell sam do końca nie wiedział, czy chce nakręcić subtelny, feeryczny horror czy po swojemu - sprośne wariactwo. Wyszedł więc obraz niby rozpasany, ale równocześnie bardzo konwencjonalny, taki w rozkroku.
Ale oczywiście, że da się lubić!

ocenił(a) film na 7
mim1312

Przyznam, że też miałam problem z oceną, która i u mnie wędrowała w górę - chociaż w ramach jednego obejrzenia. Bo cały film składa się w jedną całość. I przyznaję to i widzę, chociaż taki deliryczny surreal to zdecydowanie nie jest mój klimat. Jakkolwiek jest w tym wszystkim jakiś sens, a nawet jakaś zupełnie realna prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones