PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716735}

Gra Geralda

Gerald's Game
6,0 37 925
ocen
6,0 10 1 37925
5,8 9
ocen krytyków
Gra Geralda
powrót do forum filmu Gra Geralda

Bardzo dobry film i co więcej całkiem udana ekranizacja. Owszem, miała momenty dłużyzny, ale nie ukrywajmy, książka również je miała. ;) Jeśli ktoś w filmie spodziewa się mnóstwa akcji, to się zawiedzie. Za to stadium psychologiczne bohaterów (no dobra, w zasadzie to w większości głównej bohaterki) świetnie nakreślone. Grze aktorskiej również nie można niczego odmówić, a Carel Struycken świetnie nadaję się na rolę, którą zagrał.
Ode mnie mocne 8/10

desermleczny

Mnie też się podobał, daję 7, bo 8 to dla mnie za dużo, z kolei samo 7 za mało, ale nie ma połówek.

ocenił(a) film na 7
niunia123_filmweb

ja też 7

Kobieta przywiązana do łóżka musi walczyć o przeżycie za pomocą przedmiotów dostępnych przy łóżku. Do tego grasujący obok - otwartego - domu wygłodniały, dziki pies.
Brzmi rewelacyjnie. Uwielbiam thrillery/horrory dziejące się w jednym miejscu. Niestety okazało się, że to nie ten typ.

Tu mamy zajawki z przeszłości, rozmowy z wyimaginowanymi ludźmi, obrzydliwe brudy z przeszłości. Psychologię.
Jeśli miałbym napisać streszczenie to: Kobieta, aby przeżyć teraźniejszy dramat musi wrócić do koszmaru z dzieciństwa....

conneryfan

Bo to ekranizacja króciutkiej powieści Kinga. Czytałam już dawno, ale film wydaje się wierny pierwowzorowi literackiemu, co zresztą potwierdzają inne komentarze. Stąd jest to bard ziej film psychologiczny niż thriller i rzeczywiście sam suchy opis może mylić potencjalnego widza.

desermleczny

Nie czytałem książki ale widzę,że reżyserowi było wygodnej przenieść historię w XXI wiek,bo pierwsze wydanie powiesci bylo w 1992 roku.Nie żebym się czepiał,bo to dobry film w końcu,mam nadzieję iż Kingowi się spodobał :)

ocenił(a) film na 7
miarara

Spodobał i to bardzo, ale jemu to nawet Mroczna Wieża się podobała, więc nie ma czym się sugerować :P

RobertSolski

Hehe,no racja

ocenił(a) film na 7
RobertSolski

Co do gustu filmowego Kinga wystarczy fakt, że dużo bardziej ceni Lśnienie w wersji miniserialu niż Kubricka :D

ocenił(a) film na 8
evvina

Po przeczytaniu tego komentarza znowu wierzę... Dzięki, myślałam że tylko ja wolę tą inną (miniserial) wersję ,,Lśnienia,,

ocenił(a) film na 7
evvina

Szczerze mówiąc ja też (cenię bardziej miniserial) :D "Lśnienie" Kubricka to co najwyżej jest inspirowane książką Kinga, bo prawie wszystko jest w nim inaczej :D

ocenił(a) film na 6
desermleczny

Flanagan po raz kolejny udowodnił, że jest bardzo utalentowanym reżyserem i scenarzystą

ocenił(a) film na 9
desermleczny

Naprawdę dobrze zekranizowana książka. Po za drobnymi szczegółami bardzo wiernie przeniesiona na ekran. Po przeczytaniu książki bardzo mocno się zastanawiałam jak taką historiie można nakręcić, na pewno nie był to łatwe ale ostatecznie w moim odczuciu wyszło super

ocenił(a) film na 9
desermleczny

Carel idealnie pasuje do roli Zjawy. Gdy czytałam książkę to właśnie tak wyobrażałam sobie tą postać.

ocenił(a) film na 4
desermleczny

tak,czy inaczej założyciel twórca i właściciel netflix to jakiś chory poyebany niespełniony pedofil zboczeniecl i ch.uj wie co jeszcze...!!! tak nawiasem... ;)

ocenił(a) film na 8
zarowww

ktoś leków zapomniał.

desermleczny

Strasznie nudny i przegadany. Porażka.

ocenił(a) film na 8
forek23

Ty się spodziewałeś tańców biesiadnych w kajdankach z psem uczepionym u nogi ?

MinisterLG

Nie. Spodziewałem się trochę bardziej dynamicznego kina. Cały film dzieje się w sypialni praktycznie. Jedynie początek i końcówka zasługują na pozytywną ocenę. I za to punkt więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones