PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644005}

Gra tajemnic

The Imitation Game
7,4 188 284
oceny
7,4 10 1 188284
5,6 38
ocen krytyków
Gra tajemnic
powrót do forum filmu Gra tajemnic

Nie będę się rozwodzić nad pominięciem roli Polaków. Chcę jednak zwrócić uwagę na coś innego.

Wstawka na końcu, ta o liczbie ukaranych za "nieprzyzwoitość" być może nie była konieczna. W końcu to miał być film biograficzny, a nie ideologiczny. Nie była też ona konieczna, aby wystąpiło uczucie oburzenia i niesprawiedliwości. Co ciekawe jednak, zwróciła ona moją uwagę na fakt, że pomimo wojny ktoś zajmował się takimi pierdołami i niszczeniem dodatkowo komuś życia i to w nieludzki sposób (niewiele jest rzeczy gorszych od sterylizacji), jak gdyby wojna to było za mało! W sumie tak samo jak agresorzy z zewnątrz, dopuszczano się zbrodni na własnym terenie...

ocenił(a) film na 5
CrazyMusic

Moim zdaniem film dużo stracił na tej modnej obecnie ideologii.

ocenił(a) film na 8
CrazyMusic

Z drugiej strony wtedy homoseksualizm wcale nie był pierdołą, a zboczeniem/chorobą psychiczną. Gdyby w dzisiejszych czasach wybuchła wojna i tak na pewno taryfy ulgowej za swoje skłonności nie mieliby np. pedofile, a w owych czasach byli stawiani niemal na równi z homoseksualistami.
Dla władz sterylizacje nie były zbrodniami tylko próbami uleczenia społeczeństwa, chęcią pomocy. Byli pewni że są tacy super, że faceci teraz wolący facetów jeszcze im podziękują kiedy w końcu znajdą sobie żonę, albo chociaż stracą swoje chore popędy.
W sumie ludzka mentalność bardzo się zmieniła w ostatnich latach (porzucenie niewolnictwa, prawa kobiet, potępianie bicia dzieci). Ciekawa jestem co będą nam zarzucały przyszłe pokolenia, które z naszych działań w ich oczach będą barbarzyństwem, skoro nie możemy zrozumieć działań naszych niezbyt odległych przodków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones