PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644005}

Gra tajemnic

The Imitation Game
7,4 188 277
ocen
7,4 10 1 188277
5,6 38
ocen krytyków
Gra tajemnic
powrót do forum filmu Gra tajemnic

Ten film jest po prostu skrojony pod nagrody, pod nieco mniej rozgarniętą publiczność, której nie przeszkadza to, że co drugie zdanie w filmie wygląda jak cytat, a przede wszystkim pod tumblerowe fanki Cumberbatcha.

ocenił(a) film na 6
GRAnith

ten creep ma jakieś fanki?? serio?

ocenił(a) film na 5
Jeanettte

Owszem. Nie sądzę, że jest złym aktorem, ale liczba gifów z jego udziałem jest niezliczona.

ocenił(a) film na 6
GRAnith

koleś wygląda jak homoseksualny seryjny morderca

ocenił(a) film na 10
Jeanettte

Jak dla kogo :P

ocenił(a) film na 8
Jeanettte

Wygląda jak wygląda, ale nijak się to ma do umiejętności aktorskich. Zagrał fenomenalnie.

olivia970

Sam film jednak ma sporo wad.

ocenił(a) film na 6
olivia970

Zagrał dokładnie w tym samym stylu jak każdy aktor, który stereotypowo gra geniusza dziwaka.

ocenił(a) film na 5
olivia970

No nie wiem. Momentami, zwłaszcza podczas niektórych konwersacji na linii Keira - Benedict, miałem wrażenie, że oglądam niedzielny film telewizyjny, konsumując jednocześnie kotleta przy rodzinnym obiedzie. :/

ocenił(a) film na 5
GRAnith

Też odniosłam takie wrażenie - że film robiony pod mniej rozgarniętą publiczność. Scena, w której młodziak prosi, aby ocalić okręt z jego bratem, jest jak wyjęta z jakiejś produkcji Disneya dla dzieci.

ocenił(a) film na 5
GRAnith

Też mam takie wrażenie. Podobnie jak rok temu przy "12 Years a Slave" .

ocenił(a) film na 5
zenek_8

12 Years a Slave? Nie trafiłeś. W zeszłym roku odpowiednikiem Imitation Game było Dallas Buyers Club. Też film o odważnej i szykanowanej jednostce. Też bez żadnego znaczącego stylu reżysera.

ocenił(a) film na 5
GRAnith

Bardziej chodziło mi o "skrojenie pod oskary", a "12 Years a Slave" taki właśnie był. Zresztą to tez od biedy film o "odważnej i szykanowanej jednostce", ale również bez polotu, sztampowy z drewnianymi dialogami.
Rozumiem porównanie do "Dallas Buyers Club", ale tu akurat w moim odczuciu McConaughey (Leto zresztą tez) zagrał na tyle rewelacyjnie, że można przymknąć oko na całą resztę, bo sam Matthew robi ten film (tak, jestem psychofanem :)).

ocenił(a) film na 5
zenek_8

Jednak 12 Years a Slave miał swoje charakterystyczne wykonanie (napięte sceny!), a pomysł, że człowiek non-stop poznaje nowych ludzi, którym może ufać lub nie jest jednak odskocznią od walki z korporacją/rządem/systemem.

ocenił(a) film na 4
GRAnith

Benedict jakoś jednak daje radę, reszta obsady drewniana- w tym najbardziej drewniana główna rola damska. Film mnie zasmucił brakiem oryginalnego pomysłu na przedstawienie postaci tak znaczącej jak Turing i jego tragicznie zakończone życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones