PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644005}

Gra tajemnic

The Imitation Game
7,4 188 282
oceny
7,4 10 1 188282
5,6 38
ocen krytyków
Gra tajemnic
powrót do forum filmu Gra tajemnic

Ciekawe na ile patriotyzm udzielających się tu Prawdziwych Polaków , oraz kwestia gejowska (z którą takowi nie mają oczywiście nic wspólnego) wpłynęła na tak dużą różnicę w średniej ocenie ?

maroc

Większość filmów na IMDB ma wyższe noty, po prostu typowy amerykański odbiorca przesadnie rzuca 10 i 9. Film jak najbardziej mógłby mieć wyższą ocenę ale cóż, nie warto na to zwracać uwagi.

ocenił(a) film na 9
Man_of_Steel

Myślę , że mamy więcej fanatyków rzucających jedynkami , najczęściej w filmy krytyczne wobec religii , oraz z tematem lub z wątkami "homo" , a zaobserwowałem to na wielu przykładach.

maroc

A ja po prostu myślę, że musiałeś gdzieś przelać frustrację, bo nie wiem na jakiej podstawie podejrzewasz zabarwienie ideologiczne w ocenie filmu. Wyjdź pobiegać czy coś... Pod filmami, które TOBIE się nie podobają, a ocenę mają wyższą od tej, którą sam byś dał, też komentujesz w ten sposób?

ocenił(a) film na 9
WJKProducer

Piszę o skrajnościach (oceny jedynkowe) które są najczęściej opatrywane właściwymi sobie komentarzami , a nie o naturalnych paropunktowych różnicach ocen.
Przykładów jest całe mnóstwo .

ocenił(a) film na 2
maroc

Oczywiście że kwestia patriotyzmu ma znaczenie. Zobacz, czy widziałes choć jeden film o patriotach polskich? Ciągle produkują filmy jak to Polacy niszczyli zydów w II wojnie swiatowej, teraz o enigmie... Głowne media na świecie notorycznie piszą o polskich obozach smierci. Mój dziadek walczył za Polskę, zdobył virtuti militari, 7 raz na bagnety - jest mi tym bardziej przykro że kolejny powstał kolejny film o bohaterach bez słowa o polskich geniuszach. Dlaczego do tej pory nikt nie zrobił filmu np. o Rotmistrzu Pileckim?

ocenił(a) film na 9
xtreme2007

Film prawdopodobnie mówi prawdę , że były różne Enigmy , a ta z filmu była nieporównanie trudniejsza od poprzednich , i jeśli tak , to wykonano nową robotę - od podstaw.
Ciekawie się o tym wypowiada użytkownik bulec_1 w dzisiejszym swoim nowym wątku "Tajemnice Gry".

xtreme2007

teraz odpowiedz ile filmow Polacy zrobili o innych nacjach? bo niewiele kojarze , wiekszosc filmow historycznych to wlasnie o Polsce ( jedynei Quo Vadis sie wyroznia ale napisal to uwaga Polak) wiec moze wypadaloby zeby film o Polaku Pileckim zrobili Polacy

inna sprawa ze gra tajemnic nie opowiada o enigmie a o Turingu , glownie dlatego ze w 2013 zostal ulaskawiony i niejako na czesc tej wybitnej postaci zrobiono film wiec nie wyobrazam sobie jak mieli tam Polakow wrzucic skoro Turing nie pracowal z Polakami ( awzmianki o tym ze polski wywiad dostarczyl maszyne i ze prace opieraja sie na polskich badaniach sa wystarczajace)

maroc

Mój ojciec filmu nie widział, tylko zwiastun w tv i z góry stwierdził że nie będzie czegoś takiego oglądał, nie ma tam nic o Polakach a Cumberbatch jest ignorantem i złym aktorem skoro zagrał w czymś takim. Nawet nie pogadasz jak ktoś ma takie podejście...

maroc

ja mysle ze czasami jest tak ze niektorzy ludzie nie czytaja gazet i nie wiedza jak powinni i odebrac ocenic film, wiec ida do kina, ogladaja i sami podejmuja decyzje ze jednak film zasluguje na 5 a nie na 9 gwiazdek, serduszek, kamykow, kielbasek itd.

ocenił(a) film na 8
maroc

Przyjacielu... Po pierwsze! To jest duża różnica w/g Ciebie?! Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie, jak dla mnie to w skali oceny obu portali ta średnia jest niemalże porównywalna! IMDb jest o wiele bardziej rzeczowy i miarodajny niż Filmweb. Nasza strona jest po prostu... kiepska. Zawsze szmiry mają tu oceny wyższe nieporównywalnie. Różnica zaciera się troszkę przy filmach nieco mniej komercyjnych, bądź, powiedzmy, medialnych. Ta część kinomanów, która ma pojęcie o kinie i wybiera filmy świadomie, nie odstaje od naszych kolegów z za oceanu. Powiem tak... Jak widzę dobre oceny IMDb a kiepskie tutaj, to zasiadam do filmu bez zbędnych obaw! Ktoś powyżej napisał o "1" a ja skomentuję to w taki sposób, iż ci ludzie nie powinni nigdy zabierać głosu! Praktycznie nie ma filmu, który oceniłby na "1", lub "10" w tak szerokiej, dziesięcio-stopniowej skali a już na pewno nie filmy nominowane do wielu nagród! Trzeba być ograniczonym dyletantem, albo maniakiem, to wtedy zgoda :__: Faktem jest, że poziom "Filmweb" się regularnie podnosi, da się to zauważyć. Reasumując, nie ma żadnej różnicy pomiędzy ocenami obu portali! Nie ma! 8.2 i 7.4 to jest dokładnie ta sama ocena! Jeżeli chce się komuś zadać trudu i zanalizować (zaniżamy oceny przez żal do auto-gloryfikacji dokonań Enigmy, lub wątek gejowski) to różnicy tym bardziej nie ma najmniejszej. Zaskoczyłeś mnie tym postem powiem szczerze, bo jest nieprzemyślany a przez to żałosny. Tak, jakbyś dopiero co się zalogował przedwczoraj... Te oceny są rażąco równe!!! :__: Twoje wątpliwości miałyby sens, gdyby skala ocen była o połowę mniejsza...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones