PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644005}

Gra tajemnic

The Imitation Game
7,4 188 282
oceny
7,4 10 1 188282
5,6 38
ocen krytyków
Gra tajemnic
powrót do forum filmu Gra tajemnic

Rejewski

ocenił(a) film na 4

złamał Enigmę, a nie Alan Turing.
I najśmieszniejsze w tym filmie jest to, że Turing "łamiąc" Enigmę dostawał (nie wiadomo skąd) rozszyfrowane wiadomości :))

yard

Niemcy ciągle udoskonalali enigmę i Polacy już nie dawali rady jej rozszyfrować ,udało się to Alanowi Turingowi.

ocenił(a) film na 4
matiwww2

znam historię, nie musiałeś pisać bzdur. Chyba nie rozumiesz co znaczy "złamać", czyli być pierwszym.

yard

Złamali, ale Niemcy ją udoskonalili, Polacy nie mieli funduszy, więc dali Anglikom, żeby ją złamali i oni ją złamali i o tym jest ten film jak i o życiu i śmierci Alana Turinga.

ocenił(a) film na 4
matiwww2

brniesz

ocenił(a) film na 7
yard

Przynajmniej próbuje, a nie tak jak ty zagrzebał się mule i upiera się, że to czysta zdrowa woda. Grzeb grzeb, gdzieś się dogrzebiesz. Słowa klucze to: colossus, bomba kryptologiczna, bomba kryptoanalityczna, 1932 rok, 1939 rok.
Chociaż nie wyglądasz na takiego, który usiłuje sie czegoś dowiedzieć, raczej na prostaczka, który w mule się czuje jak świnka w bagienku i upiera się, że to spa.

ocenił(a) film na 4
semira1

wow, ale mi dosrales

ocenił(a) film na 7
matiwww2

No ciekawe dlaczego Polacy nie mieli funduszy w latach '40 hmm pewnie dlatego, że byli pod okupacją, bo dobry sojusznik nie dotrzymał umowy międzynarodowej i pozwolił na anihilację naszego kraju.

davidov_damian

Nawet gdyby mieli fundusze to wątpię, żeby złamali Enigmę, tą ulepszoną.

davidov_damian

Polski wywiad przekazal enigme brytyjczykom przed wojna, jakos 2 msc przed wojna wiec juz wtedy wiedzieli ze nie bedzie ich stac dlatego okupacja nie ma tu raczej nic do rzeczy

ocenił(a) film na 7
yard

A Ty nie rozumiesz, że Enigma była w kilku wersjach? Enigmę I złamał Rejewski, kolejną wersję Enigmy złamał Turing. Proste

yard

Brytyjski wywiad (a zatem i Turing) dostawał wiadomości przekazywane drogą radiową, z nasłuchu wrenek. Nie do całej łączności frontowej używano przecież szyfrogramów.

ocenił(a) film na 4
ACCb

LOL

yard

?

ocenił(a) film na 7
yard

Nie dostawał rozszyfrowanych wiadomości. Mieli jedną, czy dwie odszyfrowane na początku prac przez reszte zespołu za pomocą klasycznych technik. Tę o pogodzie. Dzięki temu Turing (w filmie przynajmniej) wymyślił, żeby do szukania kodu na dany dzień używać tylko konkretnych kilku słów.
No a reszta tak jak pisze matiwww2
Gdyby to był film o Enigmie pominięcie prac poznańskich naukowców byłoby błędem. Ale film jest o Turingu.

ocenił(a) film na 6
Prokazy

W 1940 roku Niemcy udoskonalili Enigmę i metody Polaków przestały być skuteczne. Wtedy Turing skonstruował swoją maszynę.
"The Germans, just before opening their 10 May 1940 offensive against the Low countries in their thrust towards France, had made the feared change in the indicator procedure, discontinuing the duplication of the enciphered message key. This meant that the Zygalski sheet method no longer worked. Instead, the cryptanalysts had to rely on exploiting the operator weaknesses described below, particularly the cillies and the Herivel tip."

"Most of the Polish success had relied on the repetition within the indicator. But as soon as Turing moved to Bletchley Park, he set about seeking methods that did not rely on this weakness, as they correctly anticipated that the German Army and Air Force might follow the German Navy in improving their indicator system."
http://en.wikipedia.org/wiki/Cryptanalysis_of_the_Enigma#Polish_bomba

ocenił(a) film na 8
yard

Rozszyfrować wiadomość po dłuższym czasie to raczej nie był problem. Problemem było rozszyfrowywanie wiadomości na bieżąco i po to była budowana maszyna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones