PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644005}

Gra tajemnic

The Imitation Game
7,4 188 282
oceny
7,4 10 1 188282
5,6 38
ocen krytyków
Gra tajemnic
powrót do forum filmu Gra tajemnic

Pomijając pozostałe aspekty filmu, czy tylko ja - darząca Benedicta wielką sympatią - uważam, że ta rola była nieprawdopodobnie dobra?
Po pierwszych minutach filmu nie spodziewałam się niczego szczególnie odmiennego od regularnie dobrej gry, ale całość zrobiła na mnie gigantyczne wrażenie!
Już podczas oglądania making-of Pustkowia Smauga zwróciłam uwagę na ekspresywność jego twarzy, ale tutaj... mamma mia!

ocenił(a) film na 8
bakus_bakalus

Nie darzę go szczególną sympatią, a przynajmniej nie darzyłam - aż do dziś :) Cumberbatch był w tym filmie naprawdę wybitny, oczywiście inne elementy filmu też nie zawodzą, ale on po prostu zachwyca. Dawno nie widziałam tak znakomicie zagranej roli.

bakus_bakalus

serio! Gdy się odwrócił i zdjął z twarzy chusteczkę nagle poczułam wielki zawód i rozczarowanie, że to on gra w tym filmie główne skrzypce. Jego prostacka gęba psychopaty nijak mi się pasuje do geniusza, i tej ekspresyjności nie widziałam, twarz mumii o gapiowatym spojrzeniu, gra jedną miną, szkoda. Ciężko mi się film oglądało patrząc na niego, pasowałaby mi tutaj bardziej inteligentna twarz ;-P

ocenił(a) film na 6
kasiaosiedmiutwarzach

Zgadzam się w 100%. Odtwórca głównej roli przywodzi raczej na myśl opóźnionego w rozwoju gamonia z twarzą z kamienia a nie matematycznego geniusza, który rozwikłał tajemnicę Enigmy. To jest największa słabość tego filmu, ale Benedicta Cumberbatcha i tak będą wszyscy chwalić, bo grał główna rolę w filmie o sławnej osobie. Matthew Goode dużo lepiej się sprawił, ale tego chyba nikt nie doceni. Może tak miało być, że pod względem ekspresyjności zachowań filmowy Turing będzie w dorosłym życiu tak samo wycofany i stłamszony jak w czasach szkolnych, ale pisanie o wybitnym aktorstwie Cumberbatcha to wielka przesada.
Jak udało mu się rozwikłać kod Enigmy? Czy wpatrywanie się martwym wzrokiem w jeden punkt i retrospekcje w dzieciństwa go na to naprowadziły? Każdy kto miał cokolwiek do czynienia z programowaniem czy ogólnie z informatyką ma na pewno jakieś wyobrażenia o dokonaniach i samej postaci Turinga. Jak zobaczy rolę Cumberbatcha dostanie szoku!

ocenił(a) film na 8
kto

Genialny polski matematyk Stefan Banach też nie wygladał zbyt błyskotliwie, może geniusz w jednym zakresie
upośledza różne inne rzeczy.Ja jednak widzę pracę Cumberbatcha nad ta rolą.
Napewno zagrał lepiej niż Russell Crowe Johna Nasha.
Crowe zżynał z Dustina Hoffmanna jak mógł.

kasiaosiedmiutwarzach

Idealnie określiłaś osobę z zespołem Aspergera, na który cierpiał Turing :-)
"Dodatkowo wielu ludzi z zespołem ma poważne problemy z ekspresją własnych uczuć i emocji w taki niewerbalny sposób, w jaki robią to zwykli ludzie i jaki jest przyjęty za normę. Dlatego osoby z tym zespołem oceniane bywają jako pozbawione emocji lub uczuć wyższych; często przypadkowe osoby mogą widzieć w nich psychopatów".

ocenił(a) film na 9
bakus_bakalus

Szczerze, nie przepadałam za nim jakoś szczególnie, podobała mi się jego rola w Sherlocku, ale tylko podobała. Natomiast tu moim zdaniem zagrał genialnie. Uważam, że naprawdę dał z siebie wszystko.
[tochybanie-SPOILER] Scena, w której mówi, że nie chce być sam, zostanie mi w pamięci na długo. [/tochybanie-SPOILER]

ocenił(a) film na 8
bakus_bakalus

Zgadzam się, Cumberbatch kompletnie zaskoczył, wybitnie zagrana rola, nie mogę wyjść z podziwu. Wydaje mi się, że ten film to przełomowy moment w jego karierze i że w końcu zostanie doceniony. No i oczywiście gdyby jednak zgarnął tegorocznego Oscara, to całkowicie zasłużenie. Trzymam kciuki.

ocenił(a) film na 7
bakus_bakalus

Ooo tak! W ogóle Benedykt jest wspaniałym aktorem, każda jego rola przykuwa uwagę. Polecam film Hawking!

ocenił(a) film na 6
bakus_bakalus

Nie wiem jak bardzo aspołeczny był prawdziwy Turing, ale tutaj wydawał mi się on wręcz odrealniony i to bardziej niż Sheldon z BBT, które jest sitcomem. To chyba coś mówi. Cumberbatch dobry aktor, ale tutaj przesadził

bakus_bakalus

jeszcze nie widziałem tylko Birdmana. jeśli Keaton nie przebił Sherlocka to Benek powinien dostać Oscara. ale przy kreacji McConaughey czy DiCaprio z tamtego roku to słabo wygląda :D

ocenił(a) film na 7
bakus_bakalus

Zgadzam się! Uwielbiam go, a ta rola dowodzi, że jest naprawdę wybitnym aktorem! Mam ogromną nadzieję, że zostanie doceniony na Oskarach... ;)

ocenił(a) film na 4
bakus_bakalus

Faktycznie, gra Benedicta rewelacyjna; nominaca do Oscara zupełnie zasłużona, natomiast nie łapie nominacji dla Keiri Knightley. Jak dla mnie niczym szczególnym sie nie wykazała.

ocenił(a) film na 8
bakus_bakalus

Zgadzam się, rola Benedicta bardzo dobra.Chciałam też zwrócić uwagę na Alexa Lawthera grającego młodego Turinga.
Nazwisko do zapamiętania.

ocenił(a) film na 9
bakus_bakalus

Dokładnie, zawsze uważałam Benedicta za dobrego aktora, ale tą rolą przebił wszystko. Dzięki niemu ten film zostanie mi w pamięci na długo. Moim zdaniem świetnie wcielił się w postać niezrozumianego przez świat geniusza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones